Velkoformátová fotografie

Počet míst / přihlášených: 10 / 0

Velkoformátové fotografie jsou vždy pravou pastvou pro oči diváka. Poskytují neskutečné detaily a kresbu. Fotky na Instagramu, Facebooku, na webu či v mobilním telefonu si můžete prohlédnout kdykoli, ale dojem a zážitek z pohledu na vytištěnou velkoformátovou fotografii to opravdu nenahradí. Můžete samozřejmě zvětšit do tisku Vaši stávající fotku, ale kvalita snímku nebude pravděpodobně tak dobrá, aby se z něj taková zvětšenina dala udělat. Pro tuto situaci máme řešení. Přidejte se k nám a absolvujte fotokurz, který pořádáme v pozdně jarním termínu 27.–30. 5. 2021!

To nejdůležitější při pořízení kvalitní velkoformátové fotografie je způsob samotného focení a následné zpracování dat v určeném softwaru, který Vám pospojuje částečně vyfocené podkladové snímky. Díky tomuto postupu skládání můžete na velkoformátovou fotografii použít i méně dokonalou techniku. Stačí, když se rozhodnete účastnit se našeho kurzu, a my Vás to naučíme. Vámi vyfocené snímky projdou standardní úpravou v počítači, která je efektivní a jednoduchá. Výsledný velkoformátový obraz je kvalitativně diametrálně odlišný od snímku zhotoveného standardním postupem na jedno „cvaknutí“.

Kdo by neměl na našem fotokurzu chybět?

Každý, kdo se chce naučit v oblasti fotografování jedinečné postupy osvědčené několikaletou praxí. Kurz Velkoformátové fotografie je vhodný pro začátečníky i pokročilé fotografy. Po celou dobu kurzu budete mít zaručen jedinečný přístup ze strany lektora. Naším cílem je posunout Vaše schopnosti a možnosti v oblasti fotografie na zcela jinou úroveň. Není směrodatné, zda se chcete fotografováním živit nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde každý, kdo se zajímá o různé způsoby focení. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Pomůžeme a poradíme Vám, aby Vaše výsledky byly co nejlepší!

Pokud nevlastníte zrcadlovku s několika objektivy, nevadí. S kompaktním fotoaparátem se dá tento postup realizovat také. Váš fotoaparát musí mít možnost nastavení poloautomatického a manuálního režimu. Chcete zjistit, jak udělat špičkové velkoformátové fotografie? Ukážeme Vám, jak na to!

Zvládnu to? Jaké nároky budou na mě kladeny?

Tento kurz Velkoformátové fotografie není z hlediska fyzické náročnosti příliš náročný. Veškerou teorii a práci na počítačích absolvujeme v naší učebně na Praze 6. Na místa focení jednotlivých scén se přesuneme autem a Vám stačí jen vystoupit a dojít pár metrů. Fotky budete pořizovat během časů, kdy jsou ideální světelné podmínky.

K účasti na našem kurzu Velkoformátové fotografie budete potřebovat mimo fotoaparátu teleobjektiv, stativ, kabelovou spoušť, případně polarizační a tmavé ND filtry. Pokud zjistíte, že potřebné vybavení nemáte, nevadí. Dejte nám dopředu vědět. Máme k dispozici profesionální techniku Canon včetně stativů Manfrotto a mnoho dalších drobností. Rádi Vám naši techniku zapůjčíme.

O co se postaráme?

Připravíme Vám velmi příjemné a tvůrčí prostředí v naší pražské učebně. Lokality, kam se s Vámi vydáme, velmi dobře známe a víme, kdy má smysl na nich fotit. Vždy budete vědět dopředu, jaké podmínky Vás budou na dané lokalitě čekat. Víme, kde je ideální fotit ráno a kde v podvečer. Máme pro Vás připraveny ukázky zpracování snímků, abyste viděli, že pouhým vyfocením automaticky nevzniká špičková fotka. Bez dobrého vyfocení a zpracování ale velkoformátovou fotku nikdy neuděláte. A to se Vás pokusíme naučit!

Co to bude celé stát?

Cena foto kurzu Velkoformátová fotografie je xxxxx Kč za osobu.

Cena zahrnuje: kompletní studijní materiály, všechny taxy, poplatky, program dle rozpisu kurzu, služby lektora včetně individuální konzultace.

Cena nezahrnuje: náklady na dopravu na fotografické lokality a ubytování se stravou.

Kolik fotografů se zúčastní?

Minimální počet jsou 3 účastníci. Abychom mohli garantovat osobní a profesionální přístup, je počet účastníků kurzu omezen na 10 osob.

Proč s námi absolvovat fotokurz Velkoformátová fotografie?

Našich kurzů se pravidelně účastní lidé, které spojuje stejná záliba a touha po dalším vzdělávání. Jsme zde pro Vás a proto, abychom Vám poradili, vysvětlili a napomohli dosáhnout kýžených fotografických výsledků! Proto pořádáme tento fotokurz. Naším cílem je, abyste si vyzkoušeli nové techniky a rozšířili Vaše znalosti na zcela jinou fotografickou úroveň.

Nikdo nebude omezovat čas, který pro fotografování a zpracování Vašich snímků potřebujete, ba právě naopak. Podporujeme Vaši snahu učit se a vzdělávat se. Jsme fotografičtí profesionálové a máme s výukou velmi bohaté zkušenosti. Patříme do komunity kreativních fotografů a snažíme se dále šířit naše zkušenosti a znalosti.

Obsahová náplň kurzu

Technika

Stativ a práce s ním, manuální a poloautomatický režim, ovládání a nastavení přístroje, polarizační a ND filtry.

Postup focení

Ukázky realizovaných velkoformátových snímků s podrobným popisem postupu, jak na ně.

Počítačová technika a SW

Potřebná počítačová technika, ukázka práce se speciálním SW na montáž podkladových snímků do finální fotografie.

Zpracování

Postupy při zpracování na učebně, práce v určených programech.

Naším cílem je ukázat Vám ty nejzajímavější postupy, jak vytvořit velkoformátovou fotografii plnou detailů. a vytvoření potřebných podmínek pro zpracování velmi zajímavého postupu focení a zpracování, který Vás i nás zajímá a baví.

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz

 


 

Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše adresa

Vaše telefonní číslo

Vyberte místo a datum kurzu

Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.