Mumlava

Tajůplná podzimní Mumlava

Počet míst / přihlášených: 8 / 0

Podzim je pro fotografy velmi vděčné období a nejinak to je u nás. Připravili jsme pro vás další zajímavý jednodenní foto výlet zaměřený na krajinářskou fotografii kombinovanou s fotografováním vody. Tentokrát se vydáváme do okolí Harrachova a říčky Mumlava. Velký vodopád na Mumlavě je dosti známý, ale přiznejme si, že málokdo se dostal nad vodopád ke korytu říčky. Tento krok nabízí neuvěřitelné možnosti k focení nejrůznějších peřejí a dalších malých vodopádů. V termínu 28. 10. 2024 se vydáváme do srdce Krkonošského národní parku, do jeho západní části. Opět vycházíme z naší koncepce oblíbených krátkých foto výletů. Krajina Krkonoš a Mumlava s tůněmi a vodopády nabízí nepřeberné množství zajímavých podzimních záběrů a míst pro pořízení jedinečných fotografií plných podzimních barev.

Tajůplná podzimní Mumlava

Krkonošský národní park (KRNAP) je chráněné území nalézající se na geomorfologickém celku Krkonoše v severní části naší republiky. V roce 1992 byl KRNAP spolu se sousedním polským parkem Karkonoski Park Narodowy vyhlášen biosférickou rezervací UNESCO. Mimo jiná vzácná místa se zde nacházejí rašeliniště, zařazená do seznamu světově významných mokřadů. Rozloha KRNAPU je 364 km. Krajina a příroda Krkonoš je velmi rozmanitá – vyskytuje se zde asi 300 druhů obratlovců a obrovské množství rostlin. V krkonošské přírodě se objevuje několik vzácných endemitů. Je to také území, které je protkáno mnoha potoky, říčkami a vodopády.

Tajůplná podzimní Mumlava

Kdo by neměl na tomto foto výletě chybět?

Každý, kdo si chce kvalitně a v klidu fotografovat. Navíc jsme naplánovali tento fotovýlet na státní svátek, abychom vám v práci ušetřili dovolenou. Vítáni jsou všichni od začátečníků až po zdatné poloprofesionální fotografy. Chybět by neměl ten, kdo chce získat zajímavé zážitky a ojedinělé fotografie podzimní krajiny s tekoucí vodou v nádherném místě naší země. Není směrodatné, zda se fotografováním živíte nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si rozhodně přijde každý. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Jsme na fotografickém výletu a maximální čas je tedy věnován této činnosti. Poradíme vám tak, aby vaše výsledky byly co nejlepší.

Tajůplná podzimní Mumlava

Zvládnu to? Jaké nároky budou na mě kladeny?

Tento fotovýlet je z hlediska fyzické náročnosti poměrně přívětivý. K výchozímu bodu procházky se přemístíme autem a vám stačí vystoupit, kousek dojít a fotit. Pak už vás čeká pomalá chůze od vodopádu k vodopádu a k tůňkám plným barevného podzimního listí. Na tomto fotovýletu budete potřebovat mimo fotoaparátu také stativ. Díky němu docílíte velmi zajímavých snímků s rozmazanou vodou. Pokud jej nemáte, dejte nám vědět. Máme k dispozici nějaké stativy Manfrotto a rádi vám je zapůjčíme.

Tajůplná podzimní Mumlava

O co se postaráme?

Celou oblast této části NP Krkonoše, kam jedeme, máme velmi dobře zmapovanou a víme, kam má smysl jít fotografovat a kam ne. Víme, na kterých místech toku Mumlavy se zastavit, kde je dobré focení dopoledne a kde naopak je lepší se zastavit odpoledne. Také máme pro vás připravena ideální místa pro fotografování několika vodopádů s točící se vodou, která dokáže vykouzlit velmi zajímavé efekty na vašich fotografiích.

Co to bude celé stát?

Cena foto výletu je 1 990 Kč za osobu.

Cena zahrnuje: všechny taxy, poplatky, program dle rozpisu, služby průvodce a lektora.

Cena nezahrnuje: dopravu do místa foto výletu. Dopravu řešíme spolujízdou, případně nabízíme nějaká místa v našem autě. Ozvěte se nám a rádi vás z Prahy vezmeme nebo vás zkontaktujeme s dalšími motorizovanými účastníky.

Tajůplná podzimní Mumlava

Kolik fotografů se zúčastní?

Minimální počet jsou 3 účastníci. Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet účastníků omezen na 8 osob.

Proč s námi jet?

Fotografického výletu se účastní spolek lidí, které spojuje stejná záliba. Jsme zde pro vás a proto, abychom vám poradili, ukázali, co fotografovat a jak! Proto jedeme do nádherné podzimní přírody NP Krkonoše. Nikdo vás nebude omezovat v potřebném času na fotografování, ba právě naopak. Jedeme sem jako parta fotografů a tomu je celý výlet přizpůsoben.

28. 10. 2024

V pondělí ráno okolo páté hodiny, na státní svátek, vyrazíme z Prahy do Harrachova. Městečko se rozkládá pod Čertovou horou v údolí říčky Mumlavy, která nás zajímá. Čeká nás celodenní focení s poponesením batohu a fotoaparátu, vybrání správné kompozice a zase focení. Smyslem tohoto fotovýletu není, abyste ušli za den 10 a více kilometrů a cvakli pár fotek. Jedeme sem proto, abyste si přivezli z této části KRNAPU špičkové fotografie. Je úplně jedno, jestli za celý den ujdete okolo vody 300 metrů nebo 2 kilometry… Návrat do Prahy plánujeme okolo 20. hodiny.

Berte, prosím, tento program fotografického výletu jako předpokládaný. Náš program na místě může ovlivnit hlavně počasí. Máme samozřejmě připraveny i záložní alternativy, pokud bychom se z nějakých důvodů nedostali na plánovaná místa. Naším cílem je nalézt s vámi ta nejzajímavější fotografická místa a vytvořit vám podmínky pro pořízení vašich nejlepších možných fotografií z lokality NP Krkonoše.

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář na výlet – “Tajůplná podzimní Mumlava”

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jaký fotovýlet chcete absolvovat (vyžadováno)

  Rakousko – Hallstatt a DachsteinČesko – Jizerské hory, Černý potok a SmědáRakousko – Schladming, KrampuslaufTajůplná podzimní Mumlava

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.