Rakousko – Hallstatt a Dachstein

Počet míst / přihlášených: 8 / 0

Získali jsme od vás několik velmi zajímavých podnětů a nápadů. Jeden z nich byl, že byste rádi s námi vyrazili někam za focením, ale nechcete nebo nemůžete jet na běžnou fotoexpedici a na klasický kurz si netroufáte. Z tohoto důvodu jsme vymysleli krátké foto výlety. Někdy je máme naplánovány na víkend a jindy budou tyto foto výlety jednodenní. Na takový výlet se s vámi vydáváme jako průvodci, kteří danou lokalitu velmi dobře znají a vědí, kdy a kde se zastavit na focení. Kdy jsou nejlepší podmínky pro fotku daného místa.

Naším prvotním cílem není vás učit, ale být vám rádci a průvodci po nádherných místech Česka a Evropy. Koncept fotografických výletů bude mít několik specifik a věříme, že to budou specifika, která oceníte a nalákají vás k aktivní účasti. 

Rakousko - Hallstatt a Dachstein

Prvním specifikem je znalost místních poměrů, podmínek a možností focení. Všechny lokality, kam se vydáme, máme prošlapány a nafoceny. Byli jsme zde již několikrát a víme, kde je dobré se zastavit a především kdy jet do této lokality.

Druhým specifikem budou, doufáme, účastníci. Nejsme uzavřeni nefotící veřejnosti, ale přece jen fotografové jsou zvláštní sorta lidí a potřebují zcela odlišné podmínky a přístup. Vždy vás bude provázet průvodce a fotograf v jedné osobě, který má právě tuto lokalitu nachozenou a nafocenou. Tento průvodce má základní úkol aby zařídil příjezd a příchod na dané místo včas, a měli jste tak ty nejlepší možné fotografické podmínky. Úkolem průvodce není fotit, ale být vám rádcem a oporou pro vaše focení. Očekáváme, že se vám bude tento servis zamlouvat a líbit. 

Rakousko - Hallstatt a Dachstein

Další specifika si zatím necháme pro sebe a budeme vám je odtajňovat postupně na jednotlivých lokacích.

Místem prvního výletu bude náš jižní soused – Rakousko. Cílem tohoto výletu se stane perla rakouského seznamu UNESCO, respektive to budou perly dvě. Na víkend 19.-20. 10. 2024 se vydáme do Hallstattu a na nedaleký Dachstein u vesničky Gosau.

Rakousko - Hallstatt a Dachstein

Kdo by neměl na tomto výletu chybět?

Každý, kdo si chce přivézt ty nejlepší fotografie. Výletu se zpravidla účastní začátečníci, poloprofesionálové a profesionální fotografové. Vítán je každý, kdo chce získat neobvyklé zážitky a ojedinělé fotografie malebného Rakouska, památek UNESCO a jedinečné zdejší krajiny. Není směrodatné, zda se fotografováním živíte nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde každý. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Jsme na fotografickém výletu a maximální čas je věnován fotografování. Pomůžeme všem začátečníkům a poradíme Vám tak, aby vaše výsledky byly co nejlepší.

Pokud nevlastníte zrcadlovku, nevadí. I s kompaktním fotoaparátem nebo s mobilem se dá skvěle fotit, ukážeme Vám, jak na to!

Rakousko - Hallstatt a Dachstein

Zvládnu to? Jaké nároky budou na mě kladeny?

Tento foto výlet je z hlediska fyzické náročnosti poměrně jednoduchý. Na část fotografických míst se dostaneme autem a Vám stačí jen vystoupit a fotit. Část míst je dostupná pouze pěšky, ale sami se můžete rozhodnout zda si uděláte krátký výšlap či nikoliv. Na většině míst se Vám bude hodit k fotografování mimo fotoaparátů také stativ. Pokud jej nemáte, dejte nám vědět. Máme k dispozici nějaké stativy Manfrotto a rádi Vám je zapůjčíme.

O co se postaráme?

Celou oblast Hallstattu a Gosau, kam jedeme, máme velmi dobře zmapovanou a prochozenou. Víme, kam má smysl jet či jít, a kam ne. Víme, na kterých místech je dobré focení ráno a kde odpoledne a vpodvečer. Také máme pro Vás připravena ideální místa pro noční focení v “modré hodině”.

Rakousko - Hallstatt a Dachstein

Co to bude celé stát?

Cena foto výletu je 3 990 Kč za osobu.

Cena zahrnuje: služby průvodce, všechny taxy, poplatky, program dle rozpisu.

Cena nezahrnuje: náklady za ubytování v resortu Obertraun*** se snídaní, pojištění storna ze strany účastníka, dopravu do místa výletu. Dopravu řešíme spolujízdou. Ozvěte se nám a rádi Vás zkontaktujeme s motorizovanými účastníky, lanovka na Krippenstein a Gosau, vstupné do dolu a jeskyně.

Kolik fotografů se zúčastní?

Minimální počet jsou 3 účastníci. Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet účastníků omezen na 8 osob.

Rakousko - Hallstatt a Dachstein

Proč s námi jet?

Fotografického výletu se účastní spolek lidí, které spojuje stejná záliba. Jsme zde pro Vás a proto, abychom Vám poradili, vysvětlili, co fotografovat a jak! Proto jedeme do nádherné podzimní přírody okolo městečka Hallstatt a Gosau. Nikdo Vás nebude omezovat v potřebném času na fotografování, ba právě naopak. Jedeme sem fotografovat, poznávat a vzdělávat se jako parta fotografů. Tomu je náš foto výlet přizpůsoben.

Den 1. (19. 10. 2024)

Městečko Hallstatt snad ani nemusíme představovat. Jde o malebné městečko na břehu stejnojmenného jezera. V jeho uličkách strávíme velmi brzké ráno kdy zde nejsou turisti a nelezou nám fotografům před objektivy. Projdeme jej a zastavíme se na těch nejlepších místech odkud se dělají ty správné fotky. Pak se může naše skupinka trochu rozdělit. Část může zamířit do nejstaršího solného dolu na světě kde nafasujete své montérky, přilbu a vydáme se do do solného království v nitru hory. Upozorňujeme, že v dole není možno fotit ze stativu :-(. Uvnitř vás čeká historie, solné jezero, plavba lodí a důlní skluzavka. Po exkurzi se vydáme pěšky zpět do městečka. Budeme sestupovat po úbočí hory, která Vám nabídne velmi nevšední výhledy na jezero, městečko a nedalekou horu Dachstein. Zde již stativ můžete opět používat dle libosti. Jelikož pojedeme na podzim, čeká nás neuvěřitelná záplava barev přírody.

Zbylou část odpoledne se projdeme okolo jezera Hallstatt. Je zde několik velmi hezkých míst na focení a zvláště fotky s dlouhými expozičními časy a zrcadlením vypadají úchvatně. V podvečer se ubytujeme ve špičkovém resortu Obertraun*** na jeho břehu a dáte si dobrou večeři. V místním krytém bazénu se dá skvěle relaxovat.

Zbylá část skupiny může vyjet lanovkou na nedalekou horu Krippenstein kde Vás bude čekat vyhlídka “5 fingers“, nedaleká Medvědí jeskyně a také Ledová jeskyně, která nabízí exkurzi do historie ledu a úchvatnou podívanou na ledové království v různých barvách. Bohužel, ani v této jeskyni není možno fotit ze stativu. Všude jinde to není problém.

Kdo bude mít celodenního focení málo, může se večer vydat na focení uliček Hallstattu v době “modré hodiny”. Tím, že bude již po hlavní turistické sezóně, bude v uličkách Hallstattu málo lidí. To nabízí opět klid a pohodu na dobrou fotku!

Den 2. (20. 10. 2024)

Ráno Vás čeká velmi vydatná rakouská snídaně a krátký přejezd nahoru přes vesnici Gosau ke stejnojmennému jezeru pod severní stěnou Dachsteinu. Kdo bude chtít pohodový a odpočinkový den, může se vydat na foto procházku okola jezera Gosau. Okolí jezera bude hýřit barvami jako od impresionistického malíře.

Ostaní se vydají lanovkou na hřeben lyžařského areálu Gosau. Zde Vás čekají na ranní pastvě krávy a záplava smíšených lesů a podzimních barev. Z hrany hřebenu jsou impozantní výhledy a možnosti fotografování. Odpoledne sejdeme po stezce dolů k jezeru kde se můžeme posilnit ve špičkové lokální restauraci. Potom se usadíme do aut a vydáme se zpět do ČR.

Berte, prosím, tento program fotografického výletu jako předpokládaný. Náš program na místě může ovlivnit hlavně počasí. Máme samozřejmě připraveny i záložní alternativy, pokud bychom se z nějakých důvodů nedostali na plánovaná místa. Naším cílem je navštívit s Vámi ta nejzajímavější a nejfotogeničtější místa. Chceme Vám vytvořit podmínky pro pořízení Vašich nejlepších fotografií z rakouské lokality perel UNESCO – Hallstatt a Dachstein.

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář na výlet – “Rakousko – Hallstatt a Dachstein”

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jaký fotovýlet chcete absolvovat (vyžadováno)

  Rakousko – Hallstatt a DachsteinČesko – Jizerské hory, Černý potok a SmědáRakousko – Schladming, KrampuslaufTajůplná podzimní Mumlava

  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.