NÁVŠTĚVNÍ KNIHA

Zde můžete zanechat vzkaz, názor, postřeh, kritiku, apod.


 Jméno *
 E-mail *
 Web
 zpráva *
* Povinná položka

Antispamová kontrola
Opište prosím kombinaci číslic a písmen přesně podle obrázku
captcha

(16)
(6) František Pudil
Sun, 20 March 2016 12:37:18 +0000

Jak na UW fotografii a neb kde je tlačítko „KOMPOZICE“?
Podvodní fotografií se bavím už několik let a pořád hledám cestu k dokonalé fotce. Podařilo se mi i vyhrát nějaké menší soutěže a moje fotky se lidem líbí. Ale nějaký hlásek uvnitř mé hlavy mi pořád říká, že by to mohlo být lepší.
Tentokrát jsem vybral kurz pořádaný firmou Krásy světa, s.r.o. zaměřený na zimní krajinu. Kurz byl 4 denní, mimochodem jen o málo dražší než jednodenní kurz portrétní fotografie, který jsem kdysi absolvoval. Místo konání - České Švýcarsko - slibovalo krásnou krajinu a také pochodová cvičení. Ale naštěstí Mirek Deneš, náš lektor, zastává názor, že je fotograf a ne turista a tak jsme toho, k mé velké radosti, mnoho nenachodili. Ale právě tento kurz vnímám jako další velký milník v mém fotografování.
Na tomto kurzu se jedna účastnice ptala, kde že je to tlačítko na nastavení kompozice. To mne pobavilo, ale potom jsem si uvědomil, že přesně tohle jsem už léta dělal. Místo abych komponoval snímek v hledáčku fotoaparátu, snažil jsem se o to v počítači. Mirek Deneš nechtěl vidět naše výtvory z počítače, zajímala jej jen surová fotka v RAW a o ní jsme hovořili. Pro ty z nás, kdož absolvovali kurz u jiných firem bylo šokující i jen to, že lektor chtěl vůbec vidět nějakou fotku. Nebývá to úplně obvyklé...
Kurz samotný probíhal ve svižném tempu a díky malému počtu účastníků se nám lektor mohl dostatečně věnovat. Takový kurz mohu vřele doporučit i potápěčům – fotografům.
Jedné účastnici kurzu podařilo utopit celou zrcadlovku i s teleobjektivem do místního potůčku. Po včasném zákroku lektora: vysušení, odplavení, odbahnění,.. fotoaparát funguje vesele dál,…

(5) Martin Kr
Sun, 20 March 2016 12:36:06 +0000

Ahoj Míro,
děkuji moc za zaslání skript. Pročetl jsem si je i si našel pár článků na internetu a musím říct, že z hlediska znalostí o používání blesku jsem se posunul na úplně jinou úroveň. Tímto ještě jednou děkuji za sobotní kurz.
Ohledně mého foťáku jsem zjistil jednu nepříjemnou věc. Neumí to HSS. Blesk ano, ale tělo foťáku ne. No snad se bez toho obejdu.
Martin

(4) Alka
Sun, 20 March 2016 12:35:21 +0000

Krásná práce!!! Některé fotografie mi připomínají jeden kalendář od Presco Group.

(3) Petr Svoboda
Sun, 20 March 2016 12:30:58 +0000

Ahoj Míro, chtěl bych Ti poděkovat za kurs Panoramatická a velkoformátová fotografie 22. - 25. 10. 2015. Bylo to velmi příjemné, profesionálně připravené a provedené. Získal jsem spoustu užitečných informací a zkušeností, poznal nové lidi a navštívil krásná místa. Takže příště nebudu váhat a určitě pojedu znova.

(2) Tomáš
Sun, 20 March 2016 12:30:06 +0000

Ahoj všem skvělým "účastníkům zájezdu" na zimní Island a hlavně našemu perfektnímu průvodci Mírovi.
Již jsem se probral většinou pořízených fotografií a musím skromně říci, že jsem nadšen :) Mám několik zcela jasných kandidátům pro tisk na plátno a pak bude následovat fotokniha, panorama... No spousta krásné práce. Děkuji tedy za excelentní výpravu, plnou krásných míst, skvělého počasí a hlavně užitečných rad vedoucích ke krásné fotografii. Prostě těším se na další cestu, ideálně s takovou partou veselých a pohodových lidí :)
PS pro Ivanu - modrá je dobrá, neboj se toho. Já už z toho prohlížení výsledných fotek mám modré mžitky před očima :)))

(1) Ivana
Tue, 8 March 2016 10:11:46 +0000

Ještě jednou děkuju za úžasnou cestu, vše bylo naprosto úžasné včetně lidí, kteří se tam sešli. Opravdu jsem si to moc užila a mám z cesty moc dobrý pocit.

A jak jsem zmiňovala již včera, rovnou si mě, prosím, napiš jako účastníka kurzu na zpracování fotografií v dubnu v Krásné Lípě.

Sídlo: AMAL DIGITAL, s.r.o., Rybná 24, 110 00 Praha 1, 160 00, IČ: 04634110
| Vytvořil burianmartin.cz |