Jižní Patagonie a Velikonoční ostrov

Počet míst / přihlášených: 8 / 6

Na konec jihoamerického léta v termínu 24. 1.-9. 2. 2022 míříme opět na další zajímavou fotografickou expedici, která snese bezpochyby označení TOP. Tentokrát je to cesta na úplný jih amerického kontinentu do oblasti jižní Patagonie a do Oceánie. Naším cílem jsou naprosto jedinečné národní parky a skvosty na jihu Chile, Argentiny a Velikonoční ostrov se sochami Moa. Navštívíme několik míst okolo jezer Lago Argentino a Lago Viedma. Cestou navštívíme následující národní parky: Torres del Paine, Los Glaciares, Cerro Torre známější spíše pod jménem Fitz Roy Bernardo O’Higgins. Dále si uděláme fotografické zastávky v architektonické perle Jižní Ameriky v chilském hlavním městě Santiago de Chile. Nakonec odletíme na Velikonoční ostrov, kde budeme fotit obrovské sochy Moa.

Konec krátké letní sezony v jižní Patagonii je doprovázen mnoha barvami a sněhovými čepicemi na štítech And. Vybrali jsme pro Vás ta nejlepší místa a scenérie. Naše foto expedice nejsou o minutovém programu, ale o hledání a nacházení těch nejlepších míst pro potěchu oka a objektivů z národních parků a nejen jich. Po důkladných mapovacích výpravách jsme pro Vás připravili novou zajímavou a exkluzivní cestu tak, abychom Vám nabídli ta nejhezčí místa pro pořízení Vašich záběrů. Čeká Vás fotografování divoké zvěře, exluzivních horských panoramat, jihoarické architektury a legendárních soch Moa uprostřed Tichého oceánu.

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo chce získat zajímavé zážitky a fotografie z nádherných míst naší planety, zvířat, krajiny a lidí. Není směrodatné, zda se fotografováním živíte nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde opravdu každý. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Každý z účastníků si bude moct pořídit snímky, které budou pro něj jedinečné a které nezískáte nikde jinde na světě! Nejsme klasický zájezd, ale výprava fotografů. Maximální možný čas je věnován focení. Pomůžeme méně zkušeným a poradíme tak, aby jejich výsledky byly co nejlepší. Všichni jsme na stejné lodi a naši spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby toho druhého. I začátečníci rychle poznají, že ani s „kompaktem nejsou na druhé koleji“.

O co se postaráme?

Oblast, kam jedeme, máme velmi dobře zmapovanou z několika předešlých expedic. Víme kam chceme s Vámi jet a co Vám doporučíme fotit. Víme přesně, kde budou lepší fotografické podmínky ráno či odpoledne a v podvečer. V obou státech zajistíme především náležité a kvalitní ubytování se snídaní v hotelích a pousadách kategorie 2-3*.

Dále se postaráme o leteckou dopravu a kompletní program na místě. Poskytneme Vám odborné rady s technikou a fotografováním. Pro všechny účastníky expedice bude zdarma k zapůjčení technika CANON, kterou s sebou povezeme. Jsme tu s Vámi a pro Vás, abychom Vám poradili, jak zajímavě zvolit kompozici nebo zda použít optické filtry. Během výpravy bude pro zájemce k dispozici výpočetní technika APPLE na třídění snímků a případné diskuze nad nimi.

Co to bude celé stát?

Cena foto expedice je 109 990 Kč za osobu

Cena obsahuje – přeletová letenka na Velikonoční ostrov a automobilová doprava v Chile a Argentině. V ceně jsou zahrnuty taxy, poplatky, vstupné a ubytování v hotelích a pousadách 2-3* se snídaní. Dále cena zahrnuje program dle rozpisu a průvodce.

Cena neobsahuje – letenku Economy Praha – Puerto Natales – Praha za 29 800 Kč* (letenky vám rádi zajistíme. Pokud preferujete jiné odletové a příletové letiště než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Pokusíme se vám zajistit takovou letenku, abyste se mohli pohodlně dopravit z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště např. (VIE, MUC, FRA, CDG, LHR, a další). Dále v ceně není cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka. * Cena letenky se může změnit v závislosti na termínu objednání, cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka.

Cena je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji a závazné rezervaci do 1. 9. 2021. U pozdějších přihlášek mohou být zvýšeny náklady na ubytování podle místa ubytování.

Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 5 000 Kč po objednání a podpisu cestovní smlouvy.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali exkluzivní osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet cestovatelů omezen na 8 osob. Samozřejmě se mohou účastnit i nefotografové.

Proč s námi jet?

Lišíme se především tím, že nejezdíme jako běžný poznávací zájezd, ale jako spolek lidí, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstane vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat a ostatní na Vás musejí čekat. U nás je to přesně naopak! Počítáme s tím, že budeme na sebe navzájem čekat a zastavovat se na zajímavých místech. Právě proto jsme na takovéto fotografické expedici. Pokud se vydáte na tuto cestu s námi, máte se nač těšit! Naším cílem je, abyste pořídili jedinečné snímky patagonské krajiny a divoké zvěře z této oblasti. Tomu podřizujeme celý program. Nikdo Vás nebude omezovat, ba právě naopak. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho jsme tu s Vámi a pro Vás. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Den 1-2. (24.-25. 1. 2022)

Odlet nočním letem s Air France z Prahy do hlavního města Chile Santiago de Chile. Přílet  je druhý den dopoledne. Ubytujeme se v hotelu a můžete si vybrat, zda chcete zbytek dne strávit odpočinkem nebo zda pojedete se zbytkem výpravy na sightseeing tour po centru města. Sedneme do otevřeného autobusu a projedeme se nejzajímavějšími částmi Santiaga. Večer si ještě dáme focení architektury v centru města.

Den 3.

Brzy ráno se nasnídáme a přesuneme se zpět na letiště SCL. Vnitrostátní linkou se vydáme do jihopatagonského města Puerto Natales. Zde si vyzvedneme naše auto a odjedeme do městečka Torres del Paine, které je vstupní branou do stejnojmenného národního parku. Cestou nás čekají polodivoká stáda zvědavých guanaco, ovce, supi a další druhy ptactva s jihopatagonskou krajinou plnou jezer s výhledy na hlavní pohoří NP Torres del Paine. Dále máme v plánu se podívat na jednu z místních farem u parku, jak se chová dobytek a zpracovává se vlna z místních ovcí.

Den 4.

Máme tady jeden z našich zlatých hřebů této cesty. Ráno vjedeme do NP Torres del Paine, který je velkou chilskou perlou na seznamu UNESCO. Cesta bude probíhat velmi pomalu, protože zastávek na focení bude velmi mnoho. Čekají nás vyhlídky na hlavní pohoří, vodopády a divoká zvěř. Pozdě odpoledne se ubytujeme v parku v malé, ale příjemné hosterii u jezera s hlavními štíty přímo za ním. Bude to ideální místo na ranní focení. To nám věřte!

Den 5.

Čeká nás velmi brzké vstávání, ale pokud jste názoru, že se dá fotit i z postele či v pyžamu, všechno je možné… :-). Hned vedle budovy hosteríe, kde budeme nocovat, je nejideálnější místo na focení štítů parku Torres del Paine. Kdo bude mít zájem, může se vydat na malý trek okolo jezera nebo na jednu z vyhlídek, která je autem nedostupná. Odpoledne budeme pokračovat dál na jižní hranici parku. Kousek za ní je velmi zajímavá a stará jeskyně Mylodon Cave Natural Monument. Byla obydlena již za dávnověku a její rozloha je 2 km². Večer se vrátíme do městečka Torres del Paine.

Den 6.

Hned ráno nás čeká hraniční přechod do sousední Argentiny. Zdejší hraniční přechody budou pro nás velmi zajímavé, protože tento systém přechodu hranice nenajdete nikde jinde na světě! Těšte se! Poté již zamíříme s naším autem na sever do městečka El Chaltén k dalšímu významnému a fotogenickému místu této oblasti. Cestou se zastavíme u hotelu La Estela na břehu Río La Leóna. Že Vám ten název nic neříká… Mnozí z Vás určitě znáte westernový film Butch Cassidy a Sundance Kid z roku 1969 v hlavních rolích s Paulem Newmanem a Robertem Redfordem. V hotelu La Estela tito desperáti pobývali při svém putování Jižní Amerikou a také zde zažili velkou přestřelku s argentinskou policií. Večer ochutnáme v místní restauraci v městečku El Chaltén pořádný steak z místní svíčkové nebo hovězí žebra s vařenou zeleninou. Je to famózní zážitek!

Den 7.

A zase nás čeká velmi brzké vstávání a focení ještě před snídaní. Podle počasí budeme fotit sytě oranžové štíty Fitz Roy nebo nedaleký vodopád Chorilo de Salto. Po snídani se vydáme na dopolední trek na jednu z vyhlídek Fitz Roy nebo také Cerro Chaltén, jak se rovněž nazývá. Odpoledne nás čeká focení u severního okraje Lago Viedma. Kdo bude mít zájem, může se vydat na vzdálenější vyhlídky, které jsou dostupné celodenním trekem.

Den 8.

Během východu slunce vyfotíme místa, která jsme předešlý den nestihli. Po vydatné jihoamerické snídani nás čeká opět velmi zajímavá celodenní cesta národním parkem k jednomu z jezer a zpět. Většinu cesty pojedeme podél řeky po šotolinové cestě a několikrát se budeme s naším autem brodit vodou. Jsou zde velmi hezké výhledy na okolní hory i lesy. Na konci cesty si podle času uděláme malý výšlap na ledovec nad jezerem. Zpět do El Chalténu se vrátíme při západu slunce. 

Den 9.

Kdo bude mít za sebou málo focení a bude chtít, uděláme si velmi brzký budíček a vrátíme se po silnici před městečko několik kilometrů. Štíty Fitz Roy jsou orientovány přímo na východ a vycházející slunce bude hrát na zasněžených špicích neskutečné barevné divadlo. Během dopoledne se přesuneme na jih do města El Calafate, kde budeme ubytováni pro dnešní den. Odpoledne se podíváme k jiné části Lago Argentino. Předpokládáme, že zde bude slunečno a velmi větrno :-). Večer se projdeme městem a budeme fotit atmosféru jihopatagonského zapadákova.

Den 10.

Ráno budeme opět vstávat brzy. Čeká nás návštěva velké turistické atrakce, ale nejde být v Jižní Patagonii, v El Calafate a nepodívat se k ledovci Perito Moreno. Tato další perla UNESCO bude plná turistů, ale stojí za to se tady zastavit. Čtyřicetimetrová masa ledu se bude tyčit nad Vámi jako hora. Tady uvidíte a uslyšíte, jak se jak ledovec pohybuje a mění se každým okamžikem. Je pravděpodobné, že u ledovce bude zataženo nebo dokonce pršet, ale to nevadí. „Neexistuje špatné počasí, pouze nepřipravení fotografové“! Okolo poledne odjedeme z města zpět na jih a překročíme znovu hranice do Chile. V podvečer se vrátíme do chilského městečka Puerto Natales. V centru městečka si dáme rozchod a budeme fotit podvečerní život a zůstaneme zde až do konce „Modré hodiny“.

Den 11.

Dopoledne budeme mít možnost navštívit tržnici s rukodělnými výrobky v centru Puerto Natales. Dají se zde pořídit velmi zajímavé dárky. Po poledni se opět letecky přesuneme zpět do hlavního města Chile Santiaga. Zůstaneme v hotelu u letiště a budeme relaxovat. 

Den 12.

Dopoledne opět usedneme do letadla a přesuneme se za poslední perlou naší cesty. Tou je další skvost UNESCO Velikonoční ostrov s několika sopkami a především s obrovskými sochami Moa. Vyzvedneme opět auto a budeme fotit na pobřeží nedaleko hotelu. Kdo bude chtít, může relaxovat u bazénu.

Den 13.-14.

Oba dny se budeme pohybovat po Velikonočním ostrovu (Rapa Nui). Jeden z těchto dnů nás čeká focení při východu slunce na Ahu Tongariki. Jedná se o místo, kde stojí velké sochy Moa v řadě obrácené k východu slunce. Během zdejšího pobytu se také zastavíme na Ahu Nau Nau a Pu o Hiro. Na Ahu Te Peu se budeme procházet mezi dalšími sochami v různém stupni rozpracovanosti. Čekají nás samozřejmě ještě další místa tohoto ostrova. Bude jen záležet na tom, co stihneme…

Den 15.

Dopoledne můžeme ještě odpočívat u bazénu a okolo poledne se vydáme zpět na letiště a odletíme zpět do Santiaga de Chile, které nám poslouží již jen jako přestupní stanice.

Den 16-17. (8.-9. 2. 2022)

Máme tu poslední dopoledne na jihoamerické půdě. Odpoledne se odbavíme na zpáteční let do Evropy, kam dorazíme následující den odpoledne. Tím naše výjimečné jihoamerické putování končí, ale nezoufejte. Máme v nabídce mnoho dalších zajímavých cest, které jsou připraveny přesně pro Vás.

Máte se opravdu na co těšit!!! Naším cílem není poznávací zájezd podle přesně stanoveného harmonogramu s minutovou přesností, ale chceme s Vámi nalézt nejlepší místa a podmínky pro pořízení nejlepších fotografií. Jezdíme jako fotografové, kteří si počkají na správné podmínky. Uděláme všechno pro to, abyste získali špičkové fotky ze vzdálené a jedinečné oblasti Patagonie. Neváhejte a pojeďte s námi!

Bližší info a objednávky: expedice@krasysveta.cz

 


Objednací formulář – ” Jižní Patagonie a Velikonoční ostrov 2022 “

  Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše adresa

  Vaše telefonní číslo


  Vyberte si jakou chcete fotoexpedici (vyžadováno)


  Pouště EgyptaFaerské ostrovy – perla Severního AtlantikuAljaškaAndalusie 2021Divoký PantanalSeverní VietnamBelize – tajemná divočinaJižní Patagonie a Velikonoční ostrovSeverní NorskoKostarika-zelený rájLetni IslandProvenceOmánKaribik


  Poznámky

  Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.