Tulipány – Holandsko 2020

Počet míst / přihlášených: 8 / 0

Brzké jaro u nás láká ke všemu možnému. Naším cílem je, abyste vytáhli po dlouhé zimě své fototoaparáty ze skříní a brašen a trochu je provětrali. A protože naše jaro nabízí focení hezkých květin, chceme vás vzít do květinového ráje.

Každého fotografa zajímají kytky, i když si to nepřizná, každý je má ve svém portfoliu. V termínu 17.-20. 4. 2020 navštívíme květinové zahrady Keukenhof nedaleko Amsterdamu.

Trasu a lokace v Amsterdamu a jeho okolí  jsme opět navrhli tak, aby byla exkluzivní a výjimečná. Hned po příletu nás čeká skanzen v Zaanse Schans s větrnými mlýny a ukázkou holandského stylu života. V Amsterdamu budete mít možnost fotografovat pouliční (street) fotku v centru města a jeho ulicích. Dále budete mít možnost fotit architekturu, která je v tomto jedinečném městě úchvatná. Třetím skvělým tématem k focení budou noční fotografie během modré hodiny. Z dalších jedinečných lokalit nás čeká květinový park Keukenhof, kde mají miliony tulipánů a dalších květin. Věříme, že si každý najde to pravé. Pokud budete mít zájem, můžete zkoušet profesionální techniku, a hlavně si budete moci pořádně vyzkoušet fotografování v klidu a v malé skupince lidí, která má podobný zájem a zapálení pro takovouto činnost.

Kdo by měl s námi jet?

Každý, kdo chce fotit na takovéto specializované cestě a chce mít velmi individuální přístup ze strany lektora. Pokud chcete získat výtečné fotografie z Holandska a zažít jedinečnou přátelskou atmosféru našich akcí, jste na tom správném místě. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Každý z účastníků si bude moci vyzkoušet zajímavou techniku a pořídit snímky, které budou jedinečné. Vždyť tato země dala Evropě a lidem nádhernou a jedinečnou architekturu a námořní znalosti. Maximální čas na cestě je věnován fotografické činnosti. Díky počtu účastníků budete mít zajištěnu péči, která je při standardních skupinách nemožná.

O co se postaráme?

Poskytneme vám na místě především odborné rady s technikou a fotografováním. Poradíme, na co se máte při fotografování zaměřit a co bude vypadat zajímavě. Můžete vyzkoušet naše profesionální těla s celou škálou objektivů a další příslušenství, kterým disponujeme. Během cesty bude pro zájemce k dispozici výpočetní technika Apple na třídění snímků a případné diskuze nad nimi.

Místa, kam pojedeme, máme velmi dobře zmapované a víme, kam má smysl jet, a kam ne. Vždy jsme odsud přivezli mnoho zajímavých a jedinečných fotografií. Cestu zastřešuje naše partnerská CK Stella Travel Agency.

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa. 

Co to bude celé stát?

Cena cesty je 23.990 Kč za osobu.

Cena obsahuje – leteckou dopravu Praha – Amsterdam a zpět s odbaveným velkým zavazadlem, přepravu z letiště, kvalitní ubytování s bohatou snídaní, vstupné do parku Keukenhof a Marudodam, všechny taxy a poplatky, program dle rozpisu, služby průvodce a lektora.

Pokud by se Vám hodilo jiné odletové a příletové letiště než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Upravíme Vám cestu abyste mohli letět z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště např. (BRQ, OSR, BTS, VIE, MUC, FRA, KTW, a další).

Cena neobsahuje – cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka.

Kolik fotografů se zúčastní?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je jejich počet omezen na 7 osob + průvodce.

Bonusy aneb Za co ušetříte

Pro účastníky jako bonus zdarma – možnost využívání fotografické a výpočetní techniky, odborné rady a konzultace. Pro každého účastníka kurzu máme jedno malé překvapení. Věříme, že se vám bude hodit pro vaši fotografickou praxi.

Proč s námi jet?

Cesty se účastní spolek lidí, které spojuje stejná záliba. Jsme zde pro vás a proto, abychom vám poradili, co fotografovat a jak! Proto jedeme do Amsterdamu a jeho okolí. Nikdo vás nebude omezovat v potřebném času na fotografování, ba právě naopak. Budeme vám radit a pomáhat s technikou a kompozicí. Od toho tu jsme. S vámi a pro vás! Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Pátek (17. 4. 2020)

Ráno odletíme do Amsterdamu, vyzvedneme naše auto a čeká nás velmi nabitý program. Již cestou se seznámíme s technikou a možnostmi, které budeme mít během naší cesty k dispozici. Z letiště se přesuneme do skanzenu Zaanse Schans. Tady nás čeká několik typických vodních a větrných mlýnů. Ukázka zpracování sýrů, stará pekárna, výroba čokolády a představení starého života holandských obyvatel. Navečer se přesuneme do našeho hotelu k odpočinku.

Sobota

Po brzké snídani nasedneme do našeho auta a vydáme se do parku Keukenhof. V záplavě tulipánů a dalších kytek strávíme celý den focením ze stativů, aby fotky byly co nejlepší a nejoriginálnější. Můžete používat široká i dlouhá ohniska a opravdu si užít focení dosytosti. Pozdě odpoledne cestou z parku se zastavíme na některém z okolních tulipánových polí, které vytváří jedinečnou barevnou kompozici.

Neděle

Při vydatné snídani probereme jednotlivá místa, kde se budeme pohybovat v rámci města a co je ve které části dobré a zajímavé k focení. Vydáme se do centra města Amsterdam, kde budeme fotit uličky starého centra spolu s vodními kanály v oblasti Jordaan. V podvečer se přesuneme k nejstaršímu mostu ve městě Magere Brug a v jeho okolí budeme fotit staré nábřežní budovy a mosty během modré hodiny. Také nás čeká zastávka v některé místní restauraci na dobrém pivu a vínu.

Pondělí (20. 4. 2020)

Máme před sebou poslední den naší cesty, ale nezoufejte. Dopoledne strávíme v klidných ulicích Haagu a areálu Madurodam. Jedná se o zmenšené Holandsko, kde budete mít všechny památky dokonale před sebou a při zvolení správného úhlu pro focení vám všichni uvěří, že se jedná o reálné stavby. Dopoledne tady bude minimum turistů, a tak budeme mít klid na focení a kompozici. Pozdě odpoledne vrátíme naše auto a odletíme zpět do Prahy.

Berte, prosím, tento itinerář cesty jako předpokládaný. Náš program může ovlivnit hlavně brzké jarní počasí. Máme připraveno několik záložních alternativ, pokud bychom se z nějakých důvodů nedostali na plánované místo. Naším cílem není „prolétnutí“ Amsterdamu a jeho okolí podle minutového harmonogramu, jako to dělají běžné CK, ale chceme s vámi nalézt nejzajímavější místa a podmínky pro pořízení nejlepších fotografií. 

Bližší info a objednávky: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář - "Tulipány - Holandsko 2020"

Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše adresa

Vaše telefonní číslo

Poznámky