Fotografické perly Evropy – Řím

Počet míst / přihlášených: 8 / 1

Pro místa našich dalších ročníků oblíbených fotografických kurzů a cest jsme vybrali tak trochu nevšední lokality, kde se nabízí neskutečné množství pouličního focení, památek a architektury. Tyto akce proběhnou ve většině případech v několika evropských metropolích. Jedná se především o italský Řím, francouzskou Paříž, rakouskou Vídeň, dánskou Kodaň, portugalské Porto nebo Lisabon a maďarský Budapešť. Jedinečnou výhodou těchto kurzů je možnost fotografovat na velmi zajímavých místech Evropy spolu s výukou, kterou jsme vám schopni na daném místě poskytnout.

Jedno staré přísloví praví, že všechny cesty vedou do Říma. Protože toto pořekadlo platilo v dobách minulých ve většině Evropy doslova, vydáváme se sem v termínu 9. – 12. 5. 2019. Město císařů jsme vybrali jako první lokalitu, v rámci těchto nových kurzů a cest.

Trasy a lokace v Římě jsme navrhli s maximální pečlivostí tak, aby byly exkluzívní a výjimečné. Budete mít možnost fotografovat pouliční (street) fotku na náměstích a ulicích. Dále budete mít možnost fotit architekturu, která je v tomto jedinečném městě úchvatná. Třetím skvělým tématem k focení budou noční fotografie během modré hodiny. Věříme, že si každý najde to pravé. Pokud budete mít zájem, můžete zkoušet profesionální techniku, a hlavně si budete moci pořádně vyzkoušet fotografování v klidu a v malé skupince lidí, která má podobný zájem a zapálení pro takovouto činnost. Mezi absolutní TOP místa, která určitě navštívíme patří: Koloseum, Piazza Navona, Foro RomanoAltare della PatriaPantheon a Náměstí Svatého Marka ve Vatikáně.

Kdo by měl s námi jet?

Každý, kdo chce fotit na takovémto specializovaném kurzu a cestě a chce mít velmi individuální přístup ze strany lektora. Pokud chcete získat výtečné fotografie z Říma a zažít jedinečnou přátelskou atmosféru našich akcí, jste na tom správném místě. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Každý z účastníků si bude moci vyzkoušet zajímavou techniku a pořídit snímky, které budou jedinečné. Vždyť toto město dalo Evropě a lidem neskutečnou architekturu a velkorysost. Maximální čas na kurzu je věnován fotografické činnosti. Díky počtu účastníků budete mít zajištěnu péči, která je při standardních skupinách nemožná.

O co se postaráme?

Poskytneme vám na místě především odborné rady s technikou a fotografováním. Poradíme, na co se máte při fotografování zaměřit a co bude vypadat zajímavě. Můžete vyzkoušet naše profesionální těla s celou škálou objektivů a další příslušenství, kterým disponujeme. Během cesty bude pro zájemce k dispozici výpočetní technika Apple na třídění snímků a případné diskuze nad nimi.

Celé město máme velmi dobře zmapováno a víme, kam má smysl jet, a kam ne.Byli jsme zde fotografovat již mnohokrát a vždy jsme přivezli mnoho zajímavých a jedinečných fotografií. Cestu zastřešuje naše partnerská CK Stella Travel Agency.

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa. 

Co to bude celé stát?

Cena cesty je 19.980 Kč za osobu.

Cena obsahuje – leteckou dopravu Praha – Řím a zpět s odbaveným standardním zavazadlem, přepravu z letiště, kvalitní hotel 3* s bohatou snídaní v centru města, 3 denní jízdenku na MHD + 2 vstupy na památky, všechny taxy a poplatky, program dle rozpisu, služby průvodce a lektora.

Pokud by se Vám hodilo jiné odletové a příletové letiště než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Upravíme Vám cestu abyste mohli letět z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště např. (BRQ, OSR, BTS, VIE, MUC, FRA, KTW, a další).

Cena neobsahuje – cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka.

Kolik fotografů se zúčastní?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je jejich počet omezen na 7 osob + průvodce.

Bonusy aneb za co ušetříte

Pro účastníky jako bonus zdarma – možnost využívání fotografické a výpočetní techniky, odborné rady a konzultace. Pro každého účastníka kurzu máme jedno malé překvapení. Věříme, že se vám bude hodit pro vaši fotografickou praxi.

Proč s námi jet?

Kurzu a cesty se účastní spolek lidí, které spojuje stejná záliba. Jsme zde pro vás a proto, abychom vám poradili, co fotografovat a jak! Proto jedeme do nádherného města na Apeninském poloostrově. Během prvního odpoledne a večera probereme vše co je důležité, abyste byli schopni hned od začátku udělat ty nejlepší snímky. Nikdo vás nebude omezovat v potřebném času na fotografování, ba právě naopak. Budeme vám radit a pomáhat s technikou a kompozicí. Od toho tu jsme. S vámi a pro vás! Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Čtvrtek (9. 5. 2019)

Během dne odletíme do Říma a čeká nás ubytování. Již cestou se seznámíme s technikou, kterou budeme mít během našeho kurzu k dispozici pro vaše potřeby. Probereme ovládací prvky přístrojů a jednotlivé programové režimy pro fotografování. Probereme jednotlivá místa, kde se budeme pohybovat v rámci města a co je v něm dobré a zajímavé k focení. Hned po příjezdu a ubytování nás čeká první focení.

Pátek

Po vydatné snídani nasedneme do metra, případně autobusu, které nás rozvezou městem na nejdůležitější památky v centru města.

Odpoledne se vydáme na další vybraná místa a budeme fotit a zase fotit. Někde u vybrané lokality se zastavíme v pizzerii nebo restauraci na večeři. Po ní budeme pokračovat ve večerním a nočním fotografování. Pak nás čeká zasloužený odpočinek na další den.

Sobota

Italské snídaně jsou v našem hotelu velmi chutné a příjemné. Ale jsme tady kvůli focení, a tak se co nejdříve vydáme opět do města na další vybrané lokality. Dnešek bude věnován fotografování architektury a také pouličního života (street).

Během dne se zastavíme na dvou až třech zajímavých místech a večer si dáme další téma v podobě nočního focení během modré hodinky. Lokalit k výběru je dost a dost. Nebojte! V Římě jsme byli fotit již několikrát a máme velmi dobrou představu, kam všude vás můžeme vzít, aby vaše fotky vypadaly skvěle.

Neděle (12. 5. 2019)

Máme před sebou poslední den focení na tomto zajímavém fotokurzu a cestě. Brzy ráno po snídani necháme naše zavazadla na hotelu a vydáme se opět na některá zajímavá místa města. Nedělní rána bývají i v tomto živoucím mraveništi poměrně klidná a s minimem turistů. Navštívíme některá z míst, kde by mohlo být volněji a dalo by se lépe a v klidu fotit.

Po pozdním obědě se zastavíme pro naše zavazadla a odjedeme na letiště. Podvečerním letem se přesuneme zpátky do Prahy. Po příletu naše cesta a kurz končí a vydáme se bohužel do našich domovů.

Ale nezoufejte, již nyní připravujeme další zmiňovaná města Evropy, kam se vydáme za krásami architektury, streetové a cestovatelské fotografie.

Berte, prosím, tento itinerář kurzu a cesty jako předpokládaný. Program kurzu může ovlivnit hlavně počasí. Máme připraveny i záložní alternativy, pokud bychom se z nějakých důvodů nedostali na vybrané místo. Naším cílem není poznávání města podle přesně stanoveného harmonogramu, ale chceme s vámi nalézt nejzajímavější místa a podmínky pro pořízení nejlepších fotografií. Na tomto kurzu jsou stanoveny pevné termíny pouze letenkami, vše ostatní jsme schopni variabilně upravit.

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář - "Fotografické perly Evropy – Řím"

Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše adresa

Vaše telefonní číslo

Poznámky