Fotografické perly Evropy – Řím

Počet míst / přihlášených: 10 / 0

Pro místa našich dalších ročníků oblíbených fotografických kurzů a cest jsme vybrali tak trochu nevšední lokality, kde se nabízí neskutečné množství pouličního focení, památek a architektury. Tyto akce proběhnou v několika evropských metropolích. Jedná se především o italský Řím, francouzskou Paříž, rakouskou Vídeň, dánskou Kodaň, portugalské Porto nebo Lisabon a maďarský Budapešť. Jedinečnou výhodou těchto kurzů je možnost fotografovat na velmi zajímavých místech Evropy spolu s výukou, kterou jsme vám schopni na daném místě poskytnout.

Jedno staré přísloví praví, že všechny cesty vedou do Říma. Protože toto pořekadlo platilo v dobách minulých ve většině Evropy doslova, vydáváme se sem v termínu 25. – 28. 4. 2019. Město císařů jsme vybrali jako první lokalitu, v rámci těchto nových kurzů a cest.

Trasy a lokace v Římě jsme navrhli s maximální pečlivostí tak, aby byly exkluzívní a výjimečné. Budete mít možnost fotografovat pouliční (street) fotku na náměstích a ulicích. Dále budete mít možnost fotit architekturu, která je v tomto jedinečném městě úchvatná. Třetím skvělým tématem k focení budou noční fotografie během modré hodiny. Věříme, že si každý najde to pravé. Pokud budete mít zájem, můžete zkoušet profesionální techniku, a hlavně si budete moci pořádně vyzkoušet fotografování v klidu a v malé skupince lidí, která má podobný zájem a zapálení pro takovouto činnost. Mezi absolutní TOP místa, která určitě navštívíme patří: Koloseum, Piazza Navona, Foro RomanoAltare della PatriaPantheon a Náměstí Svatého Marka ve Vatikáně.

Kdo by měl s námi jet?

Každý, kdo chce fotit na takovémto specializovaném kurzu a cestě a chce mít velmi individuální přístup ze strany lektora. Pokud chcete získat výtečné fotografie z Říma a zažít jedinečnou přátelskou atmosféru našich akcí, jste na tom správném místě. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Každý z účastníků si bude moci vyzkoušet zajímavou techniku a pořídit snímky, které budou jedinečné. Vždyť toto město dalo Evropě a lidem neskutečnou architekturu a velkorysost. Maximální čas na kurzu je věnován fotografické činnosti. Díky počtu účastníků budete mít zajištěnu péči, která je při standardních skupinách nemožná.

O co se postaráme?

Poskytneme vám na místě především odborné rady s technikou a fotografováním. Poradíme, na co se máte při fotografování zaměřit a co bude vypadat zajímavě. Můžete vyzkoušet naše profesionální těla s celou škálou objektivů a další příslušenství, kterým disponujeme. Během cesty bude pro zájemce k dispozici výpočetní technika Apple na třídění snímků a případné diskuze nad nimi.

Celé město máme velmi dobře zmapováno a víme, kam má smysl jet, a kam ne.Byli jsme zde fotografovat již mnohokrát a vždy jsme přivezli mnoho zajímavých a jedinečných fotografií. Cestu zastřešuje naše partnerská CK Stella Travel Agency.

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa. 

Co to bude celé stát?

Cena cesty je 19.980 Kč za osobu.

Cena obsahuje – leteckou dopravu Praha – Řím a zpět s odbaveným standardním zavazadlem, přepravu z letiště, kvalitní hotel 3* s bohatou snídaní v centru města, 3 denní jízdenku na MHD + 2 vstupy na památky, všechny taxy a poplatky, program dle rozpisu, služby průvodce a lektora.

Cena neobsahuje – cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka.

Kolik fotografů se zúčastní?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je jejich počet omezen na 9 osob + průvodce.

Bonusy aneb za co ušetříte

Pro účastníky jako bonus zdarma – možnost využívání fotografické a výpočetní techniky, odborné rady a konzultace. Pro každého účastníka kurzu máme jedno malé překvapení. Věříme, že se vám bude hodit pro vaši fotografickou praxi.

Proč s námi jet?

Kurzu a cesty se účastní spolek lidí, které spojuje stejná záliba. Jsme zde pro vás a proto, abychom vám poradili, co fotografovat a jak! Proto jedeme do nádherného města na Apeninském poloostrově. Během prvního odpoledne a večera probereme vše co je důležité, abyste byli schopni hned od začátku udělat ty nejlepší snímky. Nikdo vás nebude omezovat v potřebném času na fotografování, ba právě naopak. Budeme vám radit a pomáhat s technikou a kompozicí. Od toho tu jsme. S vámi a pro vás! Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Čtvrtek (25. 4. 2019)

Během dne odletíme do Říma a čeká nás ubytování. Již cestou se seznámíme s technikou, kterou budeme mít během našeho kurzu k dispozici pro vaše potřeby. Probereme ovládací prvky přístrojů a jednotlivé programové režimy pro fotografování. Probereme jednotlivá místa, kde se budeme pohybovat v rámci města a co je v něm dobré a zajímavé k focení. Hned po příjezdu a ubytování nás čeká první focení.

Pátek

Po vydatné snídani nasedneme do metra, případně autobusu, které nás rozvezou městem na nejdůležitější památky v centru města.

Odpoledne se vydáme na další vybraná místa a budeme fotit a zase fotit. Někde u vybrané lokality se zastavíme v pizzerii nebo restauraci na večeři. Po ní budeme pokračovat ve večerním a nočním fotografování. Pak nás čeká zasloužený odpočinek na další den.

Sobota

Italské snídaně jsou v našem hotelu velmi chutné a příjemné. Ale jsme tady kvůli focení, a tak se co nejdříve vydáme opět do města na další vybrané lokality. Dnešek bude věnován fotografování architektury a také pouličního života (street).

Během dne se zastavíme na dvou až třech zajímavých místech a večer si dáme další téma v podobě nočního focení během modré hodinky. Lokalit k výběru je dost a dost. Nebojte! V Římě jsme byli fotit již několikrát a máme velmi dobrou představu, kam všude vás můžeme vzít, aby vaše fotky vypadaly skvěle.

Neděle (28. 4. 2019)

Máme před sebou poslední den focení na tomto zajímavém fotokurzu. Brzy ráno po snídani necháme naše zavazadla na hotelu a vydáme se opět na některá zajímavá místa města. Nedělní rána bývají i v tomto živoucím mraveništi poměrně klidná a s minimem turistů. Navštívíme některá z míst, kde by mohlo být volněji a dalo by se lépe a v klidu fotit.

Po pozdním obědě se zastavíme pro naše zavazadla a odjedeme na letiště. Podvečerním letem se přesuneme zpátky do Prahy. Po příletu naše cesta a kurz končí a vydáme se bohužel do našich domovů.

Ale nezoufejte, již nyní připravujeme další zmiňovaná města Evropy, kam se vydáme za krásami architektury, streetové a cestovatelské fotografie.

Berte, prosím, tento itinerář kurzu a cesty jako předpokládaný. Program kurzu může ovlivnit hlavně počasí. Máme připraveny i záložní alternativy, pokud bychom se z nějakých důvodů nedostali na vybrané místo. Naším cílem není poznávání města podle přesně stanoveného harmonogramu, ale chceme s vámi nalézt nejzajímavější místa a podmínky pro pořízení nejlepších fotografií. Na tomto kurzu jsou stanoveny pevné termíny pouze letenkami, vše ostatní jsme schopni variabilně upravit.

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář - "Fotografické perly Evropy – Řím"

Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše adresa

Vaše telefonní číslo

Poznámky