Argentina a Chile (Patagonie) 2019

Počet míst / přihlášených:  6 / 4

Na konec jihoamerického léta 13. 2. 2019 míříme opět na další zajímavou mapovací fotografickou cestu, která snese bezpochyby označení TOP. Tentokrát je to cesta na úplný jih amerického kontinentu do oblasti Patagonie. Naším cílem jsou naprosto jedinečné národní parky a skvosty na jihu Argentiny a Chile. Během února navštívíme několik míst okolo jezer Lago Argentino a Lago Fagnano v Ohňové zemi. Předpokládáme, že cestou navštívíme následující národní parky: Torres del Paine, Los Glaciares, Parrillar Laguna, Magallanes, Karukinka, Alberto de Agostini a Tierra del Fuego. Dále si uděláme fotografické zastávky v architektonické perle Jižní Ameriky v argentinském hlavním městě Buenos Aires.

Konec krátké letní sezony v Patagonii je doprovázen mnoha barvami a sněhovými čepicemi na štítech And. Snažíme se vytipovat pro naše následující cesty ta nejlepší místa a scenérie. Mapovací cesta není o minutovém programu, ale o hledání a nacházení těch nejlepších míst pro potěchu oka a objektivů z národních parků a nejen jich. Chceme pro Vás připravit novou zajímavou a exkluzivní cestu tak, abychom Vás provedli těmi nejhezčími místy pro pořízení Vašich záběrů. I během této mapovací cesty nás čeká fotografování spousty divoké zvěře ve volné přírodě.

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo chce získat zajímavé zážitky a fotografie z nádherných míst naší planety, zvířat, krajiny a lidí. Není směrodatné, zda se fotografováním živíte nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde opravdu každý. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Každý z účastníků si bude moct pořídit snímky, které budou pro něj jedinečné a které nezískáte nikde jinde na světě! Nejsme klasický zájezd, ale výprava fotografů. Maximální možný čas je věnován focení. Pomůžeme méně zkušeným a poradíme tak, aby jejich výsledky byly co nejlepší. Všichni jsme na stejné lodi a naši spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby toho druhého. I začátečníci rychle poznají, že ani s „kompaktem nejsou na druhé koleji“.

O co se postaráme?

Oblast, kam jedeme na mapovací cestu, máme velmi dobře zmapovanou díky spolupráci s místními profesionálními fotografy. Víme, kam chceme jet a co má smysl fotit. Potřebujeme zmapovat situaci na místě, zda tam budou lepší fotografické podmínky ráno či odpoledne a v podvečer a vyhledat přesná místa pro nejlepší snímky. V obou státech zajistíme především náležité a kvalitní ubytování se snídaní v hotelích a pousadách kategorie 2-3*. Máme připravený zajímavý program v argentinském hlavním městě Buenos Aires.

Dále se staráme o leteckou dopravu a kompletní program na místě. Poskytneme Vám odborné rady s technikou a fotografováním. Pro všechny účastníky expedice bude zdarma k zapůjčení technika CANON, kterou s sebou povezeme. Jsme tu s Vámi a pro Vás, abychom Vám poradili, jak zajímavě zvolit kompozici nebo zda použít optické filtry. Během výpravy bude pro zájemce k dispozici výpočetní technika APPLE na třídění snímků a případné diskuze nad nimi.

Co to bude celé stát?

Cena cesty je 129 900 Kč.

Cena obsahuje: leteckou dopravu Praha – Buenos Aires – El Calafate. Přejezd vozidlem na jih do Ushuaia a následnou leteckou přepravu do Buenos Aires a do Prahy. V ceně jsou zahrnuty taxy, poplatky, vstupné a ubytování v hotelích a pousadách 2-3* se snídaní. Dále cena zahrnuje program dle rozpisu a průvodce.

Pokud by se Vám hodilo jiné odletové a příletové letiště než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Upravíme Vám cestu abyste mohli letět z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště např. (BRQ, OSR, BTS, VIE, MUC, FRA, KTW, a další).

Uvedená cena je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji a závazné přihlášce podané do pěti měsíců před cestou. U pozdějších přihlášek mohou být zvýšeny náklady na letenku a ubytování podle tarifu letecké společnosti a místa ubytování. Každý z účastníků obdrží podrobný katalog s detailním programem cesty. Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 5 000 Kč po objednání. Podrobné info sdělíme zájemcům. Cestu zastřešuje naše partnerská CK Stella Travel Agency, která je pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Příplatky

V případě požadavku na jednolůžkový pokoj nebo na letenku vyšší třídy se na nás obraťte. Rádi Vám tyto změny zařídíme. Cestovní a zdravotní pojištění. Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi Vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali exkluzivní osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet cestovatelů omezen na 6 osob. Samozřejmě se mohou účastnit i nefotografové.

Proč s námi jet?

Lišíme se především tím, že nejezdíme jako běžný poznávací zájezd, ale jako spolek lidí, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstane vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat a ostatní na Vás musejí čekat. U nás je to přesně naopak! Počítáme s tím, že budeme na sebe navzájem čekat a zastavovat se na zajímavých místech. Právě proto jsme na takovéto mapovací cestě. Pokud se vydáte na tuto cestu s námi, máte se nač těšit! Naším cílem je, abyste pořídili jedinečné snímky patagonské krajiny a divoké zvěře z této oblasti. Tomu podřizujeme celý program. Nikdo Vás nebude omezovat, ba právě naopak. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho jsme tu s Vámi a pro Vás. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Den 1-2. (13.-14. 2. 2019)

Odlet z Prahy odpoledne přes londýnské letiště Heathrow do hlavního města Argentiny Buenos Aires. Přílet  je druhý den ráno. Prohlídka města a odpočinek v hotelu.

Den 3.

Brzkým ranním letem přesun do města El Calafate, vyzvednutí vozidla a krátký přejezd na první focení u ledovce Perito Moreno. Večer nás čeká focení u Lago Argentino.

Den 4-7.

Putování argentinskou částí And do chilského města Puerto Natales. Podnebí v argentinské části Patagonie je suché a mnohem teplejší než u chilského souseda. Po několika dnech se dostaneme do národního parku Torres del Paine.

Den 8-10.

Přesun chilskou částí pohoří do města Punta Arenas a jeho okolí včetně národního parku Alberto de Agostini. V této části Patagonie nás mohou potkat deště a obecně taky bude chladněji díky Humboldtovu proudu.

Den 11-13.

Přejezd k jižnímu Atlantiku patagonskou pouští a cesta na jih do civilizační výspy Ohňové země. Po příjezdu do Ushuaie vrátíme auto a večerním letem se přesuneme zpět do Buenos Aires.

Den 14.

Dopoledne nás ještě čeká focení v ulicích hlavního města Buenos Aires. Odpoledne se přesuneme na letiště a odletíme zpět do Evropy.

Den 15. (27. 2. 2019)

Ráno přistaneme v Londýně na letišti Heathrow. Po krátkém přestupu přelet do Prahy.

Máte se opravdu na co těšit!!! Naším cílem není poznávací zájezd podle přesně stanoveného harmonogramu s minutovou přesností, ale chceme s Vámi nalézt nejlepší místa a podmínky pro pořízení nejlepších fotografií. Jezdíme jako fotografové, kteří si počkají na správné podmínky. Uděláme všechno pro to, abyste získali špičkové fotky ze vzdálené a jedinečné oblasti Patagonie. Neváhejte a pojeďte s námi!

Bližší info a objednávky: expedice@krasysveta.czObjednací formulář - "Argentina a Patagonie 2019"

Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše adresa

Vaše telefonní číslo

Poznámky