Přednášky a diashow

Termíny přednášek a DiaShow

datum

město

místo

čas

téma DiaShow

xx xx xx xx xx

Pokud chcete abychom zajeli s našimi pořady i k vám, neváhejte a kontaktujte nás. Stačí si vybrat pořad z naší nabídky a napsat nám na naši adresu:expedice@krasysveta.cz či zavolat na 732 303 243.

Pokud máte kontakt na možného pořadatele, zašlete nám jej, rádi jej oslovíme s naší nabídkou.

Na besedu si přivezeme veškeré potřebné věci a od vás potřebujeme pouze zatemněnou místnost.

Havaj na Havaji – tropický ráj uprostřed Pacifiku – multimediální NOVINKA

Čeká nás 30-ti hodinová cesta a po ní se ocitneme v tropickém ráji. V první části pořadu prozkoumáme ostrov Oahu, zastavíme se na jedné z nejznámějších pláží na světě Waikiki a navštívíme legendární vojenskou základnu Pearl Harbor. Mimo jiných se zastavíme na památníku bitevní lodi Arizona a také na bitevní lodi Missouri. V druhé části pořadu se vydáme na „Big Island“ nebo také Velký ostrov jak se největšímu a nejmladšímu ostrovu souostroví přezdívá. Zastavíme se na farmářském trhu, vyšplháme se na nejvyšší horu Havaje Mauna Kea 4205 m.n.m. kde jsou na jejím vrcholu postaveny teleskopy a observatoře. Zastavíme se také v národním parku Volcano ze seznamu UNESCO kde probíhá posledních 17 let stálá sopečná erupce.

Foto-expedice-Havaj-2015-hanauma-bay-2

Jihovýchod Austrálie – multimediální NOVINKA

V tomto pořadu se podíváme na nejmenší kontinent na světě. Austrálie je velmi často vnímána jako poslední výspa civilizace, ale také země s nádhernou krajinou, netradičními živočichy a mnohým nebezpečím. Vypravili jsme se na pomalou a podrobnou cestu ze Sydney do Melbourne po pobřeží s mnoha zajížďkami. Po Melbourne pokračujeme vnitrozemím přes zlatokopecká města a Modré hory ze seznamu památek UNESCO zpět do Sydney. Výpravu zakončíme podrobným prozkoumáním města Sydney. Jako bonus nás čeká let vrtulníkem na 12 Apoštolů a další video, které bude překvapením.

_T2J8537

Aljaška – země zlatokopů, medvědů a nádherné přírody  – multimediální NOVINKA

Vyrazíme na podrobný průzkum do aljašské divočiny. Postupně projedeme města Seward, Anchorage, Valdez a Fair Banks. K nim přidáme úžasné národní parky Denali, Kenai Fjords, Lake Clark, Katmai a Wrangell – St. Elias. Nezapomeneme se zastavit v osadě Chicken kde začala aljašská zlatá horečka a těží se zde dodnes. V NP Katmai se vydáme na světově známé vodopády Brook Falls kde každoročně chytají medvědi Grizzly lososy. Mimo toho se podíváme ještě na jednu speciální lokalitu kde budeme pozorovat medvědy Grizzly ze vzdálenosti 10-15 metrů při lovu lososů!!! Na závěr cesty se podíváme na polární záři, která se rozsvítila v okolí města Fair Banks.

Aljaska_medved_Grizzly

Ekvádor a souostroví Galapágy – multimediální NOVINKA

Vydáme se na podrobný průzkum do staré části hlavního města Ekvádoru – Quito a na největší indiánský trh v Jižní Americe v městě Otavalo. Dále vystoupáme na jednu z mnoha ekvádorských aktivních sopek a poté se přesuneme letecky na souostroví Galapágy. Tyto ostrovy jsou národním parkem a jedinečnou památkou zapsanou na seznam UNESCO se stupněm ochrany 5. To značí nejpřísnější ochranu přírody! Budeme se plavit po několika ostrovech a fotografovat faunu a flóru. Koukneme také pod hladinu moře na podmořský život. Tyto ostrovy jsou jedinečné s velmi omezeným množstvím turistů. Mnoho živočichů se nebojí člověka a můžete je pozorovat ze vzdálenosti 1-2 metry!

Sally Lightfoot Crab (Grapsus grapsus), feeding along tide pool edge, Punta Espinosa, Fernandina Island, Galapagos Islands, Ecuador

Ostrov lidojedů a orangutanů – Borneo, města Geoge Town, Melaca a Singapur – multimediální NOVINKA

V dalším z našich pořadů se vydáváme na ostrov „lidojedů“, který má nejvíce národních parků v celé jihovýchodní Asii. Borneo je také domovem krokodýlů, ale hlavně nejbližších příbuzných lidí – orangutanů. Oba zástupce fauny samozřejmě navštívíme a také se podíváme jak žijí místní lidé dnes a jak se srovnávají s civilizačními vymoženostmi. Poté se vydáme do pevninské části Malajsie do měst George Town a Melaka, které jsou zapsány na seznam chráněných památek UNESCO. Na závěr našeho putování se zastavíme na několik dní v Singapuru a podrobně projdeme bývalou nejdůležitější britskou državu v Jihovýchodní Asii.

singapore-overview-landing

Sladká Provence – multimediální NOVINKA

Pojeďte se s námi yydat na jihofrancouzská pole plné levandule, slunečnic, vinné révy a dalších plodin. Ale nebudeme se pohybovat pouze skrz pole okolo Manosque a Valensole. Projedeme oblast kaňonu du Verdon a Camarque s památkami UNESCO jako jsou města Avignon, Arles a Gardský most. Dalšími zastávkami budou jihofrancouzské tržiště a vesnice Moustiers Sainte Marie, Gordes a další.

english-lavender-field-and-lone-tree-provence-france

Velké putování jižní Afrikou – multimediální NOVINKA

V tomto pořadu se vydáme do několika států na jižním cípu černého kontinentu. Začneme v Jižní Africe v Johannesburgu. Přes Dračí hory zamíříme do Zimbabwe. Tady navštívíme skvosty seznamu UNESCO Velké Zimbabwe kde prý žila královna ze Sáby. Dále se zastavíme na Výhledu světa v NP Matobo. Poté se přesuneme do Botswany, kde navštívíme deltu řeky Okavango. Cestou na západ projedeme celou Namíbii včetně pozorování zvěře v NP Etosha a zastávkami v ohromných dunách Sosuvlei. Zkusíme vydolovat nějaké diamanty ve městě duchů Kolmanskoope a cestu zakončíme opět v Jižní Africe v Cape Townu. Než nám odletí letadlo domů, podíváme se ještě na Stolovou horu a Mys Dobré naděje. Drtivá většina navštívených míst je jedinečná a stojí rozhodně za zhlédnutí!

Namibie_2

Mys Dobré naděje a tajůplná Namibie – multimediální

V tomto pořadu se podíváme do národního parku Table Mountain v okolí Kapského Města, který je na seznamu chráněných památek UNESCO. Poté se vydáme na sever do Namibie země divokých zvířat, diamantů, oranžových dun a velmi zvláštních stromů. S naším expedičním Nissanem projedeme celou zemi od jihu na sever. Cestou se zastavíme v národních parcích Fish Canyon River, Sosusvlei, Spitzkope a výpravu zakončíme v africké perle seznamu UNESCO v parku Etosha s rozlohou více než 22000 km2. Zde se podíváme na spousty volně žijící zvěře. Cestou se neopomeneme zastavit v diamantovém království Kolmanskoop a ve městech Luderitz, Walvis Bay a Swakopmund. Že vám ty názvy znějí německy? Nedivte se, Namibie byla dlouhou dobu německou kolonií.

Srí Lanka – ráj slonů, čaje a budhistických chrámů – multimediální

Na cestě po Srí Lance (Cejlonu) se vydáme po pobřeží indického oceánu na jih ostrova do holandského pevnostního města Galle. Potom zamíříme do vnitrozemí, kde je několik dalších významných památek zapsaných na seznamu UNESCO. V našem pořadu jich máme celkem 5. Vystoupáme do nejvýše položeného města ostrova Nuwara Eliya, kde se pěstuje ten nejlepší a nejkvalitnější čaj. Zastavíme se ve městě Kandy, kde je uložena nejvzácnější budhova relikvie – zub. Navštívíme starobylá města Dambula, Sigiriya a velký sloní sirotčinec Pinawala. Podíváme se na místa, kde se přehnala pustošivá vlna tsunami v roce 2004 a zastavíme se na konci světa na náhorní plošině Horton Plains.

ISLAND – země ledu, ohně, vody a zeleně – multimediální

Island je pro mnoho lidí tajným snem, kam by chtěli vyrazit. Bohužel, mnoho lidí odradí cena za tuto cestu. Vypravili jsme se sem již potřetí, abychom vám ukázali, jaký je tento ostrov ve skutečnosti v létě a také v zimě. Vyrazíme teréními vozidly na místa, kde se z krásy tají dech a kde naskakuje husí kůže z cesty před vozidlem. Projedeme vnitrozemí ostrova, zavítáme za koloniemi papuchalků. Zastavíme se na několika sopkách a vykoupeme se v termálních pramenech v místní divočině.

Ukázkové video pořadu můžete zhlédnout zde.

TO NEJLEPŠÍ ZE ZÁPADU USA – státy Utah a Wyoming – multimediální

Projedeme se „sice“ pouze po dvou státech západu USA, ale za to nám tato cesta nabídne absolutně to nejlepší co je zde k vidění. Tyto dva státy mají nejhezčí a nejrozsáhlejší národní parky v celých USA. Po třetí návštěvě zdejších skvostů přírody nabízíme pečlivě vybranou mozaiku těchto jedinečných parků. Mimo jiné navštívíme NP Grand Teton, NP Yellowstone, NP Zion, NP Brice Canyon, NP Capitol Reef, NP Canyonlands, NP Arches, NF Dixie, NF Fishlake, NF Uinta, NF Uinta-Wasatch-Cache, NF Bridger a samozřejmě nezapomeneme na zastávku v Navajo Tribel Park – Monument Valley.

BRAZÍLIE – Z Ria na vodopády Iguazu – multimediální

Nabízíme trochu netradiční pohled do nejlidnatější a největší země jihoamerického kontinentu. Pojedeme přes města Angra dos Rais, Paraty, které je skvostem portugalské koloniální architektury na jižním pobřeží a Prudentopolis až do města Foz do Iguazu. Zde navštívíme světoznámé vodopády Iguazu, podíváme se na skok do Paraguaye a zavítáme také na argentinskou stranu vodopádů. Po návratu do Ria se podíváme do favely Santa Marta, vystoupáme k Ježíši na horu Corcovado a podíváme se, jak se dokážou bavit místní obyvatelé, když není karneval.

USA – Národní parky západu USA (část 2.) – multimediální

Po velmi úspěšné cestě do první části národních parků USA vyrážíme na druhou část. Čeká nás Yosemite Nat. Park, město duchů Bodie z období Californské zlaté horečky, Death Valley National Park, lake Mead, Grand Canyon National Park, Antelope Canyon, Monument Valley. Budeme se zaměřovat na přírodu a skalní brány v Arches parku kde jich je přes 200!!! Nakonec navštívíme Zion National Park, Brice National Park a Sequioa National Park.

ITÁLIE – od severu k jihu – multimediální

Itálie je jednou z jižních zemí, kde spousta Čechů tráví dovolené. Také je to země nádherné přírody a úchvatných památek. Projedeme se touto zemí od severu až na Sicílii. Cestou zastavíme na několika významných památkách ze Světového kulturního dědictví UNESCO. Navštívíme například Pompeje na úpatí sopky Vesuv, vilu císaře Hadriána v Tivoli, šikmou věž v Pise a mnoho jiných míst. Na Sicílii se nalodíme na palubu katamaránu a poplujeme na Liparské ostrovy. Zde vyšlapeme na nejaktivnější sopku Evropy. Tím je vulkán Stromboli a probíhají zde neustálé erupce.

EGYPT – dvě tváře země faraonů – multimediální

Egypt je znám především jako země faraonů, pyramid a dovolených na pobřeží Rudého moře. Naše cesta nás zavede od pyramid v Gíze především do Bílé a Černé pouště kde navštívíme zajímavé skalní útvary a poté se přesumeme do Západní pouště. V druhé polovině pořadu se přesuneme k Rudému moři respektive pod jeho hladinu. Podíváme se na život v korálových polích pod hladinou a vraky mnoha lodí, které dnes obývají ryby a navštěvují potápěči. Nakoukneme do trupu lodi Carnatic z doby římské, ale také do vraku vojenské lodi HMS Thistelgorm z II. Světové války.

USA – západní pobřeží a národní parky

Spojené státy americké jsou obrovská země a procestovat ji najednou je v podstatě nemožné. Podíváme se na úchvatnou Highway 1, která kopíruje západní pobřeží. Po opuštění pobřeží projedeme vybydlená městečka, zastavíme se v Nárosním parku Joshua Tree a dojedeme do Národního parku Death Valley. Projedeme městem hříchu „Las Vegas“ na Hoover Dam. Nad Grand Canyonem se prolétneme vrtulníkem, abychom poznali jeho mohutnost a dostaneme se až k Lake Powel. Zde navštívíme jedinečný Antilopí kaňon a poté se po části Route 66 vrátíme na pobřeží Pacifiku. Naše dnešní putování zakončíme v San Franciscu.

MAURICIUS a RÉUNION – perly Indického oceánu

Ostrovy Mauricius a Réunion jsou kousek od sebe a přitom jsou tak rozdílné jak jen mohou být. Réunion je v Evropské unii, na Mauriciu se pro změnu jezdí vlevo. Jeden má aktivní sopku a druhý ne. Jeden má úžasné korálové útesy, druhý má téměř 3000 metrů vysoké hory a spousty vodopádů. Na jednom ostrově je téměř dokola postavena dálnice, na druhém se ve velkém pěstuje výtečný čaj. Na jednom ostrově se hovoří anglicky a na druhém francouzsky. Přijďte se podívat na obrovské rozdíly v kultuře a stylu života.

ANDALUSIE – to nejlepší z jihu Španělska

Andalusie je právem anzývána jako nejkrásnější část Španělska. Najdete zde nádherné středomořské pláže, nezničenou přírodu a mnoho kulturních památek. Vypravíme se do města Tajo el Ronda, které se rozkládá na dvou skalách a spojuje jej úžasný most. Podíváme se do Alhambry, která je zapsána na seznamu kulturních památek UNESCO. A pokud by vám bylo u moře příliš velké vedro, můžete s námi vyrazit do lyžařského střediska Sierra Nevada, kde je sníh i v polovině srpna!

MALTA – země do kapsy

Maltské souostroví neboli Malta je krásnou zemí na pomezí Evropy a Afriky. Z ostrovů jsou sice obydleny pouze 3, ale přesto mají co návštěvníkům nabídnout. Podíváme se za historií hlavního ostrova Malta, zdejší život a krásy krajiny. Podíváme se k jeskyni Blue Grotto a také na památky ze seznamu UNESCO. Poté se starým autobusem vydáme k přístavišti trajektů a přeplujeme na ostrov Gozo. Ten je zcela odlišný a hlavně je stále zelený. Zde navštívíme mořskou bránu a určitě se neopomeneme zastavit v nádherné bazilice Ta Piňu. Zde vystoupáme na nejvyšší bod ostrova a potom navštívíme starou pevnost ve městě Victoria.

KUBA – exkurze do reálného socialismu

Největší středoamerický ostrov se může právem pyšnit několika nej. Pojďte nahlédnout pod pokličku tohoto neskutečného socialistického skanzenu. K vidění jsou zde věci, které opravdu neuvidíte nikde jinde a zažijete příhody, které nikde jinde zažít nemůžete. Projdeme turistickým rájem Varadero a hlavní město Havanu. Při cestě ke karibiku navštívíme nejstarší město a základnu dávných pirátů Trinidad, podíváme se do blízského pohoří na Rambo tour a cestou zpět zastavíme na politickém školení mužstva ve městě Santa Clara.

KORSIKA – perla Středozemí

Nejen exotika je snem turistů a cestovatelů. Perla středomoří – ostrov Korsika byla místem kde vznikla vendeta a kde můžete vidět fascinující přírodu a památky. Vyrazíme z města Bastia na Cap Corse a po západním pobřeží přes Calvi a Ajacio až na jih do Bonifacia. Bonifacio je úžasné a romantické město, které musíte navštívit, protože jinak jste nebyli na Korsice. Cestou zpět vystoupáme do dvoutisíc metrů nad mořem do průsmyku Cold de Bavella a podíváme se na místní železnici která je na tomto ostrově.

MEXIKO – to nejlepší z Yucatánu (příroda, památky)

Na cestě po Yucatánském poloostrově procestujeme některá zajímavá města, ale hlavně přírodu. vyrazíme do biosférické rezervace Siaan Ka’an a budeme sledovat obrovskou spoustu živočichů a ptáků. Projedeme se po laguně této rezervace a možná spatříme dovádějící delfíny. V další části pořadu navštívíme několik známých cenotů Jako jsou světově známé Dos Ochos a X-Keken. Cenoty jsou přírodní zásobárnou sladké vody kde. Zanořímese zde s potápěčskou výstrojí a podíváme s kamerou jak to vypadá pod hladinou.

BELIZE – vánoce v karibiku

Belize je velmi zvláštní a zajímavá země. Vypravíme se po belizských silnicích i nesilnicích za volantem Jeepu poznávat přírodu a místní krásy. V bývalém Britském Hondurasu lze nalézt mnoho Mayských památek, tropickou jungli či největší jaguáří rezervaci na světě. Cestou se zastavíme na místním trhu v San Ignaciu ochutnat místní speciality.

BALKÁN – průřez státy Srbsko, Kosovo, Černá Hora, Chorvatsko

Balkán je nám slovanům velmi blízký a tak vyrazíme na jeho pořádnou prohlídku. Během naší cesty projedeme státy bývalé Jugoslávie kterými jsou Srbsko, Kosovo, Černá Hora, Bosna a Hercegovina a Chorvatsko. Zaměříme se především na zajímavosti, památky a přírodu. Letmo se dotkneme jugoslávského rozpadu a v co to potom vyústilo. Každá nová země má zajímavé památky, které stojí za návštěvu. Plitvická Jezera v Chorvatsku, klášter Visoki Dečani v Kosovu, přírodní rezervace Tara a Kopaonik v Srbsku nebo „evropský Grand Canyon“ na hranicích Černé Hory a Bosny, to jsou jen některá místa kam zavítáme.

KYPR – přírodní krásy a památky

Kypr je přezdíván Afroditiným ostrovem a připomíná ji zde absolutně všechno. Najdeme zde její koupelnu, lázně, zátoku a jiné zajímavé místa. Podíváme se na římská naleziště v Kourion, vyšlápneme si na jihovýchodní mys za ranního slunce či na promenádu v Limasolu. Nakonec nasedneme do auta a vyrazíme do pohoří Trodos a Cedar Valley kde navštívíme staré kláštery. Jarní příroda nás bude okouzlovat na každém kroku naší cesty. A pro řidiče pozor! Na kypru se jezdí vlevo!

Pokud máte zájem abychom přijeli s našimi pořady i k vám, kontaktujte nás na E-mailu: expedice@krasysveta.cz.

Přivezeme si sebou techniku a jediné co od vás potřebujeme zajistit na místě je zatemněná místnost. Tyto pořady nabízíme i dopoledne pro školy.

Sídlo: AMAL DIGITAL, s.r.o., Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha, IČ: 04634110
| Vytvořil burianmartin.cz | GDPR |