Zpracování RAW v programech Capture One a Lightroom

Fotografický kurz, zpracování RAW 

Fotografujete a nevíte jak zpracovat vaše data na počítači? Chcete si prakticky vyzkoušet jak se dá pracovat s RAW formátem a jak mohou vaše fotografie vypadat, když jsou správně zpracovány? Chcete se zdokonalit ve zpracování v programech Capture One a Adobe Lightroom?

Na přání četných účastníků našich fotografických kurzů z řad amatérských i poloprofesionálních fotografů jsme se rozhodli připravit další běh tohoto specializovaného kurzu. Od pátečního odpoledne až do neděle budeme řešit a zpracovávat data na vašich počítačích, ale také na velké profesionální sestavě Apple MAC Pro s monitorem Eizo řady CG275, který patří mezi to nejlepší co fotografové používají.

Zde je ukázkové video jednoho z našich fotografických kurzů.

Capture-One-PRO7-phase-one

Kdo by se měl takového kurzu účastnit?

Každý, kdo chce mít na kurzu velmi individuální přístup ze strany lektora a chce se naučit zpracovávat své jedinečné fotografie. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Každý z účastníků si bude moct vyzkoušet zajímavou techniku a postupy, které mu budou maximálně vyhovovat pro jeho styl práce na počítači a dosáhne maximální kvality při zpracování dat před tiskem. Maximální čas je věnován této činnosti. Díky omezenému počtu účastníků budete mít zajištěnu péči, která je při standardních skupinách nemožná. Všichni jsme na stejné lodi a máme náležité pochopení pro potřeby toho druhého.

O co se postaráme?

Místo, kam jedeme, velmi dobře známe a víme co zde můžeme očekávat. Jedná se o jednu z našich stálých základen v oblasti Českého Švýcarska. Zajistíme náležité ubytování s polopenzí a WIFi připojením, starost o povolení, taxy a poplatky. Dále vám poskytneme odborné rady na místě s výpočetní technikou a jak ji nejlépe používat pro potřeby fotografů.

DSC00250

Co to bude celé stát?

Cena kurzu je 4.450 Kč

Cena obsahuje – všechny taxy a poplatky, program kurzu podle rozpisu, studijní materiály pro zpracování RAW, služby lektora.

V ceně není zahrnuto – ubytování a strava (ubytování bývá ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním příslušenstvím na pokoji, dále bude k dispozici volná WIFI a bohatá polopenze). Ubytovací zařízení známe a je kvalitní. Cena ubytování včetně polopenze bude okolo 600 Kč/noc. Dále není v ceně zahrnuta doprava, ale pokud budete potřebovat, nabízíme vždy nějaká volná místa v našem autě pro dopravu z Prahy a okolí. Další možností je, že vás dáme dohromady s jinými účastníky pro společnou dopravu za malý příspěvek na pohonné hmoty.

Lightroom-Dev-Module

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali profesionální a individuální přístup ke všem účastníkům je počet účastníků omezen na 6 osob!!!

Proč se účastnit tohoto kurzu?

Naše fotografické kurzy jsou již prověřené několika lety, kdy je pořádáme a každý rok se snažíme přivézt na kurz nějaké zajímavosti a novinky. Tento kurz je především pro fotografy, kteří nevědí, jaké zvolit postupy a možnosti při zpracování snímků na počítači. Čeká nás několik zásadních témat a ukázky práce na zdokonalení vašich snímků. Během celého kurzu bude lektor neustále řešit nejjednodušší a nejrychlejší postupy jak vaše snímky dokončit a zlepšit. Právě proto jste na takovém kurzu. Nikdo vás nebude omezovat, ba právě naopak. Pokud budete potřebovat poradit a pomoc, od toho jsme tu s vámi a pro vás. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

O tom, že děláme naše kurzy dobře, svědčí skutečnost, že se k nám každý rok vrací několik fotografů. Postupují každý rok ve svých dovednostech a zvládají náročnější témata a práci s přístroji. Navštivte naši knihu návštěv kde je několik hodnocení.

Grid View

Pátek – Neděle 7. – 9. 10. 2016

Během pátečního odpoledne až podvečera se sejdeme v útulném penzionu nedaleko Krásné Lípy. Na úvod projdeme nejdůležitější teorii pro kurz zpracování RAW. Dotkneme se nejdůležitějších zásad a pravidel. Promítneme několik snímků a na nich si ukážeme vady a způsob zpracování.

Celý víkend budeme zpracovávat připravená data několika možnými způsoby v programech Capture One a Adobe Lightroom. Ukážeme si výhody a nevýhody každého z nich. Budete mít dostatek prostoru a času zpracovávat vlastní data, která si přivezete.

Kurs ukončíme v neděli odpoledne okolo třetí hodiny, aby se účastníci dostali pohodlně domů.

Reakce účastníků na tento kurz najdete v naší návštěvní knize.
Berte, prosím, tento program jako předpokládaný. Chceme vám ukázat nejzajímavější a nejjednodušší postupy pro zpracování vašich nejlepších fotografií. Na tomto kurzu nejsou žádné pevné termíny stanoveny a vše jsme schopni variabilně upravit.

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář - "Fotografický kurz, zpracování RAW"

Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše adresa

Vaše telefonní číslo

Poznámky