Fotografické perly Evropy – Paříž

Pro druhou zastávku z našich nových kurzů za krásami evropských měst jsme vybrali město na Seině, které bylo v mnohém inspirací pro naše předchůdce a také bylo mnoha předchůdci zatracováno. Po prvním kurzu v italském Římu budeme fotografovat Paříž jako metropoli a symbol Francie. Město je synonymem pro široké bulváry, okázalá šlechtická sídla, moderní stavby a také pro neskutečnou krásu večerního panoramatu města. Na každém kroku centra města se nabízí bezpočet míst s možností street focení, památek a architektury. Trasu a lokace v Paříži jsme navrhli po několika návštěvách a focení tak, aby byly exkluzívní a výjimečné. Budete mít možnost fotografovat pouliční (street) fotku na náměstích a širokých bulvárech. Dále pak fotit architekturu, která je v tomto jedinečném městě úchvatná. Třetím skvělým tématem k focení budou noční fotografie během modré hodiny. Zvláště nejznámější pamětihodnosti jako je například Eiffelova věž, budova Opery nebo Vítězný oblouk vypadají večer při umělém osvětlení neodolatelně. Věříme, že si tady každý najde to pravé. Pokud budete mít zájem, můžete zkoušet profesionální techniku, a hlavně si budete moci pořádně vyzkoušet fotografování v klidu v malé skupince lidí, která má podobný zájem a zapálení pro takovouto činnost.

Další kurzy proběhnou ještě v několika evropských metropolích. Nejbližšími zastávkami budou rakouská Vídeň, dánská Kodaň, portugalské Porto nebo Lisabon a lucemburský Luxemburg. Jedinečnou výhodou těchto kurzů je možnost fotografovat na velmi zajímavých místech Evropy spolu s pečlivě propracovanou výukou, kterou jsme vám schopni na daném místě poskytnout.

Kdo by měl s námi jet?

Každý, kdo chce fotit na takovémto specializovaném kurzu a chce mít velmi individuální přístup ze strany lektora. Pokud chcete získat výtečné fotografie z Paříže a zažít jedinečnou přátelskou atmosféru našich kurzů, jste na tom správném místě. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Každý z účastníků si bude moci vyzkoušet zajímavou techniku a pořídit snímky, které budou pro něj jedinečné. Město na Seině dalo Evropě a lidem neskutečnou architekturu a velkorysost. Maximální čas na kurzu je věnován fotografické činnosti. Díky počtu účastníků budete mít zajištěnu péči, která je při standardních skupinách CK nemožná.

O co se postaráme?

Paříž, kam se vydáváme, máme velmi dobře zmapovanou a víme, kam má smysl jet a kam ne. Byli jsme zde fotografovat již mnohokrát a přivezli jsme mnoho zajímavých a jedinečných fotografií. Poskytneme vám na místě především odborné rady s technikou a fotografováním. Poradíme, na co se máte při fotografování zaměřit a co bude vypadat zajímavě. Můžete vyzkoušet naše profesionální těla a škálu objektivů s dalším příslušenství, kterým disponujeme. Během kurzu bude pro zájemce k dispozici výpočetní technika Apple na třídění snímků a případné diskuze nad nimi.

Co to bude celé stát?

Cena kurzu je xxxxx Kč 

Cena obsahuje – kompletní náklady na dopravu, všechny taxy a poplatky a program dle rozpisu.

V ceně není zahrnuto – ubytování se snídaní ve dvoulůžkových pokojích v útulném tříhvězdičkovém hotelu s volnou WIFI v centru města. Ubytování je dohodnuto za zvýhodněných podmínek a cena bude počítána každému účastníkovi podle výběru druhu pokoje na místě.

Kolik fotografů se zúčastní?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je jejich počet omezen na 8 osob.

Bonusy aneb za co ušetříte

Pro účastníky jako bonus zdarma – možnost využívání fotografické a výpočetní techniky, odborné rady a konzultace. Pro každého účastníka kurzu máme jedno malé překvapení. Věříme, že se vám bude hodit pro vaši fotografickou praxi.

Proč s námi jet?

Kurzu se účastní spolek lidí, které spojuje stejná záliba. Jsme zde pro vás a proto, abychom vám poradili, co fotografovat a jak! Proto jedeme do nádherného města na řece Seině. Během prvního odpoledne a večera probereme vše co je důležité, abyste byli schopni hned od začátku udělat ty nejlepší snímky. Nikdo vás nebude omezovat v potřebném času na fotografování, ba právě naopak. Budeme vám radit a pomáhat s technikou a kompozicí. Od toho tu jsme. S vámi a pro vás! Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Čtvrtek

Pozdě odpoledne odlet přímým letem z Prahy do Paříže a ubytování v samotném centru města pár kroků od těch nejvýznamnějších památek. Již cestou se seznámíme s technikou, kterou budeme mít během našeho kurzu k dispozici pro vaše potřeby. Probereme ovládací prvky přístrojů a jednotlivé programové režimy pro fotografování. Probereme jednotlivá místa, kde se budeme pohybovat v rámci města a co je tady dobré a zajímavé k focení.

Pátek

Hned po vydatné snídani nasedneme na otevřený autobus (sightseeing tour), který nás proveze během dopoledne městem po trase okolo těch nejdůležitějších památek, které na nás čekají. Tato jízda není jen tak pro potěchu oka, ale především proto, abyste viděli nejdůležitější místa kde budeme fotit. Chceme, abyste si mohli pohodlně rozmyslet na co se zaměříte, než se vydáme fotit.

Odpoledne vyrazíme na konkrétní vybrané místo a budeme fotit a zase fotit. Někde u vybrané lokality se zastavíme v nějaké restauraci na večeři. Po ní budeme pokračovat ve večerním a nočním fotografování. Pak nás čeká zasloužený odpočinek na další den.

Sobota

Snídaně v našem hotelu formou švédského stolu jsou velmi chutné a příjemné. Ale jsme zde kvůli focení, a tak se co nejdříve vydáme opět do města na další vybrané lokality. Dnešek bude věnován fotografování architektury a pouličního života (street).

Během dne se zastavíme na několika zajímavých místech a večer si dáme další téma v podobě nočního focení během modré hodinky. Lokalit k výběru je dost a dost. Nebojte! Máme velmi dobrou představu, kam všude vás můžeme vzít, aby vaše fotky vypadaly skvěle.

Neděle

Máme před sebou poslední den focení na tomto zajímavém fotokurzu. Brzy ráno po snídani necháme naše zavazadla na hotelu a vydáme se opět na některá zajímavá místa nedaleko od něj. Nedělní rána bývají i v tomto živoucím mraveništi poměrně klidná a s minimem turistů.

Po pozdním obědě se zastavíme pro naše zavazadla a odjedeme na letiště. Podvečerním letem se přesuneme zpátky do Prahy. Po příletu náš kurz končí a vydáme se bohužel do našich domovů.

Ale nezoufejte, již nyní připravujeme další města Evropy, kam se vydáme za krásami architektury, streetové a cestovatelské fotografie.

Berte, prosím, tento itinerář kurzu jako předpokládaný. Program kurzu může ovlivnit hlavně počasí. Máme připraveny i záložní alternativy, pokud bychom se z nějakých důvodů nedostali na vybrané místo. Naším cílem není poznávání míst podle přesně stanoveného harmonogramu, ale chceme s vámi nalézt nejzajímavější místa a podmínky pro pořízení nejlepších fotografií. Na tomto kurzu jsou stanoveny pevné termíny pouze letenkami, vše jsme schopni variabilně upravit.

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář - "Fotografické perly Evropy – Paříž"

Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše adresa

Vaše telefonní číslo

Poznámky