Norsko 2017 – polární záře, souostroví Lofoty a další perly – OBSAZENO!

Pro druhou polovinu listopadu (15. – 22. 11. 2017) jsme připravili opět jednu libůstku z našich fotografických expedic. Vydáme se opět na 8denní expedici na sever Norska, do míst s malým počtem obyvatel, nádhernou a drsnou krajinou, ale hlavně s polární září. Vyrážíme do severonorského města Tromsø, kde se nachází jedno ze dvou nejideálnějších míst na světě s možností fotografovat polární záře (Aurora Borealis). Dále nás na cestě čeká souostroví Lofoty, zálivy a spousta nočního fotografování.

Severní Norsko má naprosto úžasnou přírodu a my ho navštívíme v čase drsné podzimní krajiny. Budeme cestovat pohodlným velkým vozidlem po ostrovech a zálivech okolo města Tromsø. Dále se podíváme do nejsevernějšího přístavu Norska Narvik, který nezamrzá. Z něj se vydáme na souostroví Lofoty, kde zažijeme pravá fotografická jatka v podobě fotografování polární záře, která je v tuto dobu nejintenzivnější a nejhezčí.

krasy-sveta-2017-norsko-lofoty-vesnice-more

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo chce získat zajímavé zážitky a fotografie z nádherných koutů naší planety, zvířat a krajiny. Není směrodatné, zda se fotografováním živíte nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde každý. Nejsme klasický poznávací zájezd, ale výprava fotografů. Maximální čas je věnován focení. Pomůžeme méně zkušeným a poradíme tak, aby jejich výsledky byly co nejlepší. Všichni jsme na stejné lodi a naši spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby toho druhého. I začátečníci rychle poznají, že ani s „kompaktem nejsou na druhé koleji“.

krasy-sveta-2017-norsko-lofoty-polarni-zare-dafjord

O co se postaráme?

Celou oblast kam jedeme, máme velmi dobře zmapovanou a víme, kam má smysl jet a kde fotit. Ve spolupráci s naší partnerskou CK Stella Travel Agency zajistíme především náležité a kvalitní ubytování v hotelích a apartmánových domech, leteckou dopravu, zapůjčení aut v místě pobytu, potřebná povolení, starost o veškeré platby vstupů, tax a poplatků.

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

krasy-sveta-2017-norsko-lofoty-ryby-suseni

Co to bude celé stát?

Cena cesty je 69.850,- Kč za osobu

Cena obsahuje – leteckou dopravu Praha – Oslo – Tromsø a zpět. V ceně jsou zahrnuty všechny taxy, poplatky, doprava v místě, vstupné do národních parků, ubytování v hotelích a apartmánových domech, program podle rozpisu, 1–2 průvodce.

Cena neobsahuje cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka. Dále není v ceně strava. Ta se bude řešit individuálně na místě. Norsko je velmi drahou zemí a velmi se nám osvědčil systém vlastního vaření. Nemusíte mít obavu, že byste byli odkázáni na suchý chleba a vodu během cesty. Budeme normálně vařit a jídla je vždycky dost. Hlavní kuchař je jeden z členů výpravy a vaří velmi chutně!

krasy-sveta-2017-norsko-lofoty-fjord-senja

Uvedená cena je platná pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji a závaznou přihlášku podanou do čtyř měsíců před cestou. Po tomto termínu může být cena odlišná podle skutečné ceny letenky.

Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 5 000 Kč po objednání a podpisu cestovní smlouvy.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet fotografů omezen na 8 osob. Samozřejmě se mohou účastnit i nefotografové.

Podmínka realizace cesty – minimálně 5 účastníků.

krasy-sveta-2017-norsko-lofoty-ostrovy-mosty

Proč s námi jet?

Lišíme se především tím, že nejezdíme jako běžný poznávací zájezd CK, která nabízí „cestu s fotografem“, ale jako parta lidí, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstane vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat a ostatní na vás mají čekat. U nás je to přesně naopak! Počítáme s tím, že budeme na sebe navzájem čekat a zastavovat se na zajímavých místech. Právě proto jsme na takovéto cestě. Naším cílem je pořídit jedinečné snímky neskutečné krajiny, volně žijící zvěře a přírodních krás. Již jsme tady byli a víme přesně, kde se zastavit. Tomu podřizujeme celý program. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho jsme tu s vámi a pro vás. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

krasy-sveta-2017-norsko-lofoty-polarni-zare-mikkelvik

Den 1. (15. 11. 2017)

Odlet z Prahy do Tromsø. Čeká nás poměrně dlouhá cesta. Po vyzvednutí vozidel se zastavíme na nákup, ubytujeme, uvaříme bohatou večeři a budeme odpočívat ve velmi pohodlném apartmánu se 4 ložnicemi.

Den 2.

Brzy ráno se vydáme po vydatné snídani na cestu do Narviku. Pojedeme okolo několika úchvatných fjordů, kde se postupně budeme zastavovat a fotit. Před Narvikem se můžeme v případě zájmu zastavit v malém safari parku, kde chovají zvěř, jejíž domovem je tato severní oblast. Největším zdejším lákadlem jsou bílí rysi, vlci a polární lišky. V Narviku se ubytujeme pouze na jednu noc. Večer nás čeká procházka městem a focení v přístavu.

krasy-sveta-2017-norsko-lofoty-polarni-liska

Den 3. – 5.

Tři dny se budeme pohybovat po souostroví Lofoty a Vesterály. Během této doby dojedeme až na západ ostrovů k vesnici s nejkratším názvem na světě „Å“. Zdejší vesničky mají typické červené domy, které stojí blízko u moře a na fotografiích vypadají nádherně. Budeme prozkoumávat jednotlivé fjordy a pohybovat se po nejlepších místech na spatření a focení polární záře. Uděláme si výšlap na jeden z kopců, odkud se velmi dobře fotí několik ostrůvků se silnicí, vesnicí a především mosty. Každý bude mít dostatek možností k pořízení skvělých záběrů. Za to ručíme!

krasy-sveta-2017-norsko-lofoty-panorama-leto

Den 6.

Tento den nás čeká velký přejezd na ostrov Kvaløya. Cestou budeme opět míjet nespočet fjordů a několik malých vesnic. Pokud nám bude počasí přát, pojedeme na ostrov trajektem. Cesta je mnohem hezčí a zůstane nám čas při dobrém počasí na polární záři. Ostrov Kvaløya je poslední z řady ostrovů u otevřeného moře a šance na jasnou oblohu je tady největší. Při minulé cestě jsme tady viděli velká stáda polodivokých sobů, kteří se nechali fotit ze třímetrové vzdálenosti!

krasy-sveta-2017-norsko-lofoty-tromso-kvaloya

Den 7.

Máme před sebou poslední pobytový den, ale nezoufejte. Cestou do Tromsø si uděláme zajížďku na sousední ostrov Ringvassøya. Na cestě máme několik míst, kde se suší tresky a mnoho velmi hezkých výhledů do fjordů s rybářskými loděmi. Na to, že jsme tady poslední den, se rozhodně nebudeme nudit. Večer dorazíme do Tromso, kde je možno se vydat na procházku městem. Přes den je město nezajímavé, ale večerní atmosféra s nasvíceným mostem a katedrálou je úchvatná.

Den 8. (22. 11. 2017)

Brzy ráno vrátíme naše auto, nasedneme do letadla a přes Oslo se vydáme zpět do Prahy, kde přistaneme odpoledne. Tady bohužel naše putování končí.

krasy-sveta-2017-norsko-lofoty-tromso-zaliv

Máte se opravdu na co těšit! Naším cílem není poznávací zájezd podle minutového harmonogramu klasické CK, ale chceme s vámi navštívit nejlepší místa a podmínky pro pořízení nejlepších fotografií.

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář - "Perly severního Norska 2017"

Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše adresa

Vaše telefonní číslo

Poznámky