Perly karibiku – mapovací cesta po ostrovech Guadeloupe, Dominica, St. Lucia a Martinique – OBSAZENO!

Během našeho podzimu, s vidinou plískanic, sychravého počasí a všude zalézající zimy, se vydáváme na speciální mapovací fotografickou cestu. Na tuto cestu se vydává početně velmi omezená parta fotografů. Neváhejte!

Tato cesta není pouhý fotovýlet, ale opravdová fotografická expedice se vším všudy. V říjnu letošního roku se vydáme na karibské ostrovy Guadeloupe, Dominica, St. Lucia a Martinique. Čekají nás fotografické žně plné přírodních krás tropického světa. Na této mapovací cestě uvidíte zcela určitě mnohem více míst a přírodních krás než na standardní výpravě. Jedeme hledat ta nejlepší místa, a tak těch míst musíme navštívit mnohem více!

Na nejlepší část karibského pozdního léta připravujeme pro vás ta nejlepší místa a scenérie. Trasu navrhujeme tak, aby byla zajímavá, exkluzivní a abychom vás provedli těmi nejhezčími místy pro pořízení vašich záběrů. Jedná se o mapovací cestu, abychom našli tu největší pastvu pro vaše objektivy. Budete mít možnost fotografovat zvířata ve volné přírodě, dech beroucí tropickou krajinu se zátokami Karibského moře, sopky, vodopády a zajímavou architekturu měst a malých vesnic. Na několika místech bude možné fotografovat noční scenérie, které vypadají jako z jiné planety.

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo má trochu dobrodružného ducha a chce získat zajímavé zážitky a ojedinělé fotografie nádherných míst naší planety, zvířat a krajiny. Také není směrodatné, zda se fotografováním živíte nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde každý. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Každý z účastníků si bude moci vyzkoušet zajímavou techniku a pořídit snímky, které budou pro něj jedinečné. Nejsme klasický zájezd, ale výprava fotografů. Maximální čas je tedy věnován této činnosti. Pomůžeme méně zkušeným a poradíme tak, aby jejich výsledky byly co nejlepší. Všichni jsme na stejné lodi a naši spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby toho druhého. I začátečníci rychle poznají, že ani s „kompaktem nejsou na druhé koleji“.

Zvládnu to? Jaké nároky budou na mě kladeny?

Tato fotografická mapovací cesta je trochu dobrodružnější než naše ostatní výpravy, které jezdíme po světě, ale není se čeho obávat.

Přesouvat se budeme především po asfaltových silnicích a šotolinových cestách. V autě budeme mít vždy dostatečné zásoby pitné vody. Na moři budeme mít k dispozici kvalitní a rychlé trajekty.

O co se postaráme?

Již dlouhou dobu máme v plánu vydat se do této oblasti. Ve spolupráci se dvěma místními fotografy připravujeme úplně novou cestu pro naši fotografickou veřejnost. Cestu zastřešuje naše partnerská CK Stella Travel Agency.

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Co to bude celé stát?

Cena cesty je 87 990,- Kč

Cena obsahuje: leteckou dopravu Praha – Pointe-a-Pitre. Dále trajekt z ostrova Guadeloupe na Dominicu, St. Luciu a Martinique. Zpáteční let Fort De France – Praha. Všechny taxy, poplatky, vstupné do národních parků, ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelech a ostrovních vilách, místní dopravu autem, program dle rozpisu, 1 průvodce.

Cena neobsahuje stravu, cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka. Stravu budeme řešit individuálně podle volného času.

Uvedená cena je platná pro 1 osobu a závazné přihlášky podané nejpozději do tří měsíců před cestou. Po tomto termínu může být cena odlišná podle skutečné ceny letenky a navýšené ceny trajektových lístků.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Jako rezervační zálohu je nutné po objednání uhradit částku 5 000 Kč. Zájemcům zároveň sdělíme podrobnější informace. Podrobné info k úhradě najdete v potvrzené objednávce.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali exklusivní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet cestovatelů omezen na 5 osob. Samozřejmě se mohou účastnit i nefotografové.

Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci

Bonusy aneb za co ušetříte

Pro účastníky jako bonus zdarma – kompletní využívání fotografické techniky Canon, kterou disponujeme a povezeme s sebou. Dále to bude využití výpočetní techniky, velkého HDD na ukládání snímků, odborné rady, konzultace a jedno malé překvapení pro každého účastníka expedice.

Proč s námi jet?

Lišíme se především tím, že nejezdíme jako běžný poznávací zájezd, ale jako spolek lidí, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstane vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat a ostatní na vás čekají. U nás je to přesně naopak! Počítáme s tím, že budeme na sebe navzájem čekat a zastavovat se na zajímavých místech. Právě proto jsme na takovéto cestě. Naším cílem je pořídit jedinečné snímky, čemuž podřizujeme celý program, a proto jedeme do nádherné přírody Karibských ostrovů. Nikdo vás nebude omezovat, ba právě naopak. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho tam budeme s vámi a pro vás. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a často vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Den první

Na tuto naši mapovací foto cestu se vydáváme 10. 10. 2017. Odletíme z Prahy v časných ranních hodinách přes Paříž do Pointe-a-Pitre na ostrově Guadeloupe. Vyzvedneme auto a přesuneme se do místa ubytování. V podvečer nás čeká již první focení na západním pobřeží ostrova Guadeloupe.

Ostrov Guadeloupe

Je nejzazším územím Evropské unie a platí se zde Eurem. Je součástí Závětrných ostrovů Malých Antil. Ostrov tvoří vlastně dva ostrovy spojené úzkou šíjí: Basse-Terre (848 km²) a Grande-Terre (588 km²). Prozkoumáme oba ostrovy včetně sopky Soufrière (1467 m n.m.). Navštívíme také národní park Forêt départementalo-domaniale s několika řekami a vodopády. Z dalších perel nás čekají útesy Pointe de la Grande Vigie.

Ostrov Dominica

Po prozkoumání Guadeloupe se přesuneme trajektem na sousední ostrov Dominica. Ten patří rovněž do souostroví Malých Antil. Povrch ostrova je velmi hornatý, což souvisí se sopečným původem. Nejvyšším vrcholem je Morne Diablotins (1447 m n.m.), kam se také podíváme. Na ostrově se vyskytují četné projevy postvulkanické činnosti – termální prameny, jezero sopečného původu Boiling Lake. Členité vnitrozemí je převážně pokryto tropickým deštným lesem. Na jihu ostrova se rozkládá národní park Morne Trois Pitons zapsaný do seznamu Světového dědictví UNESCO. Toto a ještě jiná místa nás tady čekají.

Ostrov St. Lucia

Další naší zastávkou na této cestě bude ostrov St. Lucia. Na ostrově je několik sopek jako jsou Mount Gimie či Qualibou (950 m n.m.). Ta vybuchla naposledy v roce 1766. Celý ostrov je pokrytý úrodnou sopečnou půdou. Původní deštný prales byl na ostrově z části vymýcen. Nejpůsobivější jsou pak staré sopečné kužely Gros Piton a Petit Piton, jejichž vrcholy jsou zalesněné. Oba vrcholy se nacházejí na západním pobřeží ostrova. Oblast vrcholků Pitons, byla v roce 2004 zapsaná do seznamu světového dědictví UNESCO. Hory protíná několik krátkých řek s vodopády. Ostrov má nádherné pláže a je obklopen průzračným a teplým mořem.

Ostrov Martinique

Poslední naší zastávkou bude Martinique. Jde o další zámořský departement Francie v Karibském moři. Nachází se mezi ostrovy Dominica a St. Lucia. Hlavním městem ostrova je Fort-de-France. Ostrov má rozlohu 1128 km² a zásadně jej ovlivnila přírodní katastrofa z roku 1902. Dne 8. května zničil výbuch sopky Mont Pelée celé hlavní město Saint Pierre. Katastrofa si vyžádala takřka 30 000 životů. Krátce na to byl hlavním městem uznán přístav Fort-de-France. Úředním jazykem je francouzština, používá se zde však i antilská kreolština. Čeká nás Street focení na tržišti v hlavním městě, několik útesů a pláží, sopka, několik farem a plantážích a dalších perly Karibské oblasti.

Den 16-17.

Během dne máme ještě čas na odpočinek u hotelového bazénu nebo na některé pláži ostrova Martinique. Odpoledne vrátíme auto a odjedeme na letiště. Večer nás bohužel čeká jen let domů. Do Prahy přiletíme 17. den odpoledne (27. 10. 2017). Tímto naše putování po čtyřech karibských ostrovech končí. Ale nezoufejte, chystáme další nové a jedinečné cesty!

Máte se opravdu na co těšit!!! Naším cílem není poznávací zájezd podle přesně stanoveného minutového harmonogramu, ale chceme s vámi najít ta nejlepší místa a podmínky pro pořízení jedinečných fotografií. Jediné pevné termíny jsou dány letenkami a trajektovými lístky. Veškerý program na místě jsme schopni variabilně upravit podle momentálních potřeb a možností.

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář - "Perly karibiku"

Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše adresa

Vaše telefonní číslo

Poznámky