MAURICIUS a RÉUNION – Perly Indického oceánu

V polovině dubna 2018 se opět vydáváme po několikaleté přestávce do pravého exotického ráje na zemi. Letíme navštívit jedinečné perly Indického oceánu – ostrovy MAURICIUS a RÉUNION. Čekají nás opravdové fotografické žně plné přírodních krás, vodopády, sopky, doufáme že opět tekoucí láva, zvěř a samozřejmě místní lidé.

Na období jara na jižní polokouli jsme pro vás vybrali ta nejlepší místa a scenérie. Oba ostrovy se nacházejí v tropickém pásmu u jižního obratníku. Pro naši výpravu to bude nejlepší doba, protože vás nebude tolik obtěžovat vysoká vzdušná vlhkost (ve vnitrozemí 90% a na pobřeží 80%). Také díky počasí pokvete většina květin. Trasa je navržena s maximální pečlivostí, aby byla zajímavá, exkluzivní a abychom Vás provedli těmi nejhezčími místy pro pořízení vašich záběrů.

Budete mít možnost fotografovat spoustu zvířat ve volné přírodě, želvy sloní, mnoho květin v botanické zahradě Pamplemousses, krajinu, zajímavé městské aglomerace Port Louis a St. Denis. Navštívíme několik významných vodopádů a sopek. Na Reunionu nevynecháme aktivní lávové pole a pokusíme se zachytit proudy tekoucí lávy. Pro opravdové fajnšmekry jsme připravili zvláštní zážitek. Exkluzivně posadíme 3 fotografy do malého letadla a proletíme se nad aktivní sopkou Piton de la Fournaise. Z letadla budete mít celou kalderu sopky jako na dlani. Kdo nemá odvahu na tento let, může se vydat nahoru s námi autem. Východ slunce na vrcholu kužele je velmi silný zážitek, to nám věřte!

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo chce získat zajímavé zážitky a ojedinělé fotografie nádherných míst naší planety, zvířat a krajiny. Také není směrodatné, zda se fotografováním živíte nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde každý. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Každý z účastníků si bude moci vyzkoušet zajímavou techniku a pořídit snímky, které budou pro něj jedinečné. Nejsme klasický zájezd, ale výprava fotografů. Maximální čas je tedy věnován této činnosti. Pomůžeme méně zkušeným a poradíme tak, aby jejich výsledky byly co nejlepší. Všichni jsme na stejné lodi a naši spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby toho druhého. I začátečníci rychle poznají, že ani s „kompaktem nejsou na druhé koleji“.

Zvládnu to? Jaké nároky na mě budou kladeny?

Celou oblast, kam jedeme, máme velmi dobře zmapovanou a víme, kam má smysl jet a kde fotit. Byli jsme zde a prozkoumali detailně všechna zajímavá místa.

O co se postaráme?

S naší partnerskou CK Stella Travel Agency zajistíme především kvalitní ubytování se snídaní v hotelích a penzionech. Dále leteckou dopravu, zapůjčení aut a starost o veškeré úhrady vstupů, povolení, tax a poplatků. Cestovní smlouva pro účastníky je vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Co to bude celé stát?

Cena cesty je 109.900,- Kč

Cena obsahuje: leteckou dopravu Praha – Mauricius – Reunion – Praha. Všechny taxy, poplatky, vstupné do národních parků, ubytování ve dvoulůžkových pokojích ve vilových domech a  hotelích bez stravy, doprava v místě a program dle rozpisu, 1–2 průvodce.

Cena neobsahuje cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka.

Uvedená cena je platná pro 1 osobu a závazné přihlášky podané nejpozději do čtyř měsíců před cestou. Po tomto termínu může být cena odlišná podle skutečné ceny letenek.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Jako rezervační zálohu je nutné po objednání uhradit částku 5 000 Kč. Podrobné informace k úhradě najdete v potvrzené objednávce.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet účastníků omezen na 10 osob. Samozřejmě se mohou účastnit i nefotografové.

Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci.

Bonusy aneb za co ušetříte

Pro účastníky jako bonus zdarma – kompletní využívání fotografické techniky Canon, kterou disponujeme a povezeme s sebou. Dále to bude využití výpočetní techniky, velkého HDD na ukládání snímků, odborné rady, konzultace a jedno malé překvapení pro každého účastníka expedice.

Proč s námi jet?

Lišíme se především tím, že nejezdíme jako běžný poznávací zájezd, ale jako spolek lidí, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstane vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat a ostatní na vás čekají. U nás je to přesně naopak! Počítáme s tím, že budeme na sebe navzájem čekat a zastavovat se na zajímavých místech. Právě proto jsme na takovéto cestě. Naším cílem je pořídit jedinečné snímky především z národních parků, místních vesnic, sopek a mořského pobřeží. Tomu podřizujeme celý program. Nikdo vás nebude omezovat, ba právě naopak. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho tam budeme s vámi a pro vás. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a často vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Den 1.

Odlet z Prahy na Mauricius.

Den 2.

Po příletu vyzvedneme auta a přejedeme do hotelu na jihozápadním pobřeží ostrova. Cestou se zastavíme na několika útesech pro ranní snímky. Po ubytování bude následovat odpočinek po celonočním letu. Budeme se nacházet v blízkosti stolové hory Le Morne, jejíž okolí je zapsáno na Seznamu památek UNESCO. Kdo bude mít zájem, odpoledne vyrazíme na focení laguny a okolních pláží.

Den 3.

Brzy ráno se vydáme na čajovníkové plantáže v kopcích nad jižním pobřežím. Odpoledne máme vyhrazeno na sloní želvy v rezervaci. Zdejší želvy se pohybují volně, a tak nikomu nebudou překážet mříže a podobné překážky.

Den 4.

Dnešek se budeme pohybovat spíše ve výšinách. Čeká nás vodopád Chamarel, 7 barev země, přírodní rezervace Black River se svými vodopády a Hinduistické posvátné jezero Grand Bassin.

Den 5.

Brzy ráno se vydáme do Královské botanické zahrady v Pampelmousses. Strávíme zde celý den a věřte, že se zde nebudeme nudit. Jedná se o jedno z nekrásnějších a nejzajímavějších míst celého ostrova.

Den 6.

Ráno budeme fotit v hlavním městě Port Louis a podíváme se do velké pevnosti nedaleko hypodromu atd. Ve městě najdeme také vysoké budovy ve finanční čtvrti, ale i chudobu a obyčejnou část města. Večer nás čeká focení přístavu a promenády.

Den 7.

Dnes nás čeká celodenní náročné fotografování kaskád a vodopádů Tamarin. Budeme se pohybovat v relativně náročném terénu, ale výsledky budou stát za to. Auta nás budou čekat nahoře nad kaskádou a každý se vydá pouze tam, kam budou stačit jeho síly. Kaskáda Tamarin nabízí několik malých i větších vodopádů. Přestože není svojí rozlehlostí největší, stojí za to. Pokud bude někdo unaven, není nic jednoduššího než se osvěžit v tůních pod vodopády. Ale pozor, abyste nepřekáželi svým kolegům v záběrech!

Den 8.

Ráno se přesuneme na letiště Mahébourg, vrátíme auta a přeletíme na sousední ostrov Réunion. Po zbytek dne můžete odpočívat na pláži nebo jet s ostatními fotit severozápadní pobřeží ostrova. Večer se budeme toulat starobylými uličkami hlavního města Saint-Denis.

Den 9.

Brzy ráno se vydáme do horského městečka Salazie. Odtud pojedeme stále výše do přírodní rezervace Cirque de Salazie, která je součástí NP Reunion a je tak zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Čekají nás štíty vysoké přes 2500 m a nádherná příroda s rychle se měnícím počasím. Pozdě odpoledne dorazíme do městečka Hell-Bourg.

Den 10.

Pro dnešek nám budou sloužit nejvíce naše vlastní nohy. Vyšlápneme si na několik úchvatných vodopádů, z nichž asi nejznámější je Les Trois Cascades. Po návratu sjedeme na východní pobřeží do městečka Ste-Rose.

Den 11.

Ráno se zastavíme ve vesnici Piton Ste-Rose. Zdejší kostel stojí přímo ve starším lávovém poli. Tekoucí láva jej ušetřila a obtekla jej až na pobřeží. Poté přejedeme do Anse des Cascades. Vodopády jsou zde na každém kroku a vytvářejí nezaměnitelné panorama. Odpoledne se zastavíme v hlavním lávovém poli pod sopkou Piton de la Fournaise. Je zajímavé vidět, jak se místní obyvatelé sžili s jedním z nejaktivnějších vulkánů na zemi. Pokud nám bude přát bůh ohně, uvidíme z něktrého sopouchu výron lávy.

Den 12.

Dnešní den nás čeká další výjezd po prudké silnici za krásnými scenériemi. Vydáme se na cestu do horského městečka Cilaos. Projedeme nespočet zatáček, tunelů a výhledů. Cestou budeme zastavovat a fotografovat zajímavá panorama hor a moře.

Den 13.

Ráno se vydáme fotografovat nádherný východ slunce, jak začíná pronikat do sevřené kaldery v okolí Cilaos. Odpoledne zamíříme zpět na pobřeží. Cestou nás opět čeká bezpočet zajímavých míst k fotografování. Večer příjezd do Bourg-Murat.

Den 14.

Dnešní ráno bude pro „spáče“ velmi kruté. Vstávat budeme již před čtvrtou hodinou. Čeká nás cesta na východ slunce nad kalderou sopky Piton de la Fournaise ve výšce 2510 m. Ten je tady naprosto úžasný a hlavně budeme mít možnost v klidu snímat jícen sopky s velmi rychle se měnícím počasím. Snídat budeme u vnější kaldery po focení. Cestou dolů se zastavíme na zajímavých místech, kde je krásně vidět sopečná činnost a bohatost zdejší přírody. Někteří členové naší výpravy budou mít program trochu odlišný. Sednou do malého letadla a budou mít možnost fotografovat jícen sopky z ptačí perspektivy.

Den 15.

Odpočinkový den na plážích západní části ostrova, kde jsou ty nejhezčí pláže a laguna s korálovou bariérou. Kdo by měl pocit, že odpočinek u moře je zbytečný, bude mít dost práce i zde. Okolí pláží lemují pole, květiny, palmy a zajímavá městečka.

Den 16.

Brzy ráno odlet do ČR. Na letiště v Praze se dostaneme pozdě večer.

Máte se opravdu na co těšit!!! Naším cílem není poznávací zájezd podle přesně stanoveného minutového harmonogramu, ale chceme s vámi najít ta nejlepší místa a podmínky pro pořízení jedinečných fotografií. Jediné pevné termíny jsou dány letenkami. Veškerý program na místě jsme schopni variabilně upravit podle momentálních potřeb a možností.

Bližší info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář - "MAURICIUS a RÉUNION"

Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše adresa

Vaše telefonní číslo

Poznámky