Namibie – cestou i necestou 4×4

Během naší zimy je nejlepší čas vyrazit na jižní stranu polokoule za zajímavým focením a cestováním. Připravili jsme opět lahůdku vskutku jedinečnou! Pro náruživé fotografy, včetně profesionálů, máme speciální cestu napříč Namibií  s naprosto dokonalými fotografickými podmínkami.

Tato cesta není pouhý fotovýlet, ale opravdová fotografická expedice se vším všudy. Na konci ledna (23. 1. – 6. 2. 2018) na nás bude čekat několik speciálních terénních vozidel Land Rover a Nissan, se kterými se vypravíme pro nespočet úžasných a jedinečných fotografií. Čekají nás fotografické žně plné přírodních krás a afrických zvířat.

Na nejlepší část pozdního léta, těsně před obdobím dešťů, jsme pro vás vybrali ta nejlepší místa a scenérie. Trasa je navržena tak, aby byla zajímavá, exkluzivní a abychom vás provedli těmi nejhezčími místy pro pořízení vašich záběrů. Všechny plánované zastávky máme projeté a našli jsme tu největší pastvu pro vaše objektivy. Budete mít možnost fotografovat množství zvířat ve volné přírodě, krajinu i zajímavou architekturu měst a malých vesnic. Na několika místech bude možné fotografovat noční scenérie, které vypadají jako z jiné planety.

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo má trochu dobrodružného ducha a chce získat zajímavé zážitky a ojedinělé fotografie nádherných míst naší planety, zvířat a krajiny. Také není směrodatné, zda se fotografováním živíte nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde každý. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Každý z účastníků si bude moci vyzkoušet zajímavou techniku a pořídit snímky, které budou pro něj jedinečné. Nejsme klasický zájezd, ale výprava fotografů. Maximální čas je tedy věnován této činnosti. Pomůžeme méně zkušeným a poradíme tak, aby jejich výsledky byly co nejlepší. Všichni jsme na stejné lodi a naši spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby toho druhého. I začátečníci rychle poznají, že ani s „kompaktem nejsou na druhé koleji“.

Zvládnu to? Jaké nároky budou na mě kladeny?

Tato expedice je trochu dobrodružnější než naše ostatní cesty, které jezdíme po světě a asfaltových silnicích, ale není se čeho obávat – zvládnete ji v pohodě!

V každém vozidle budou 2 až 4 osoby. Přesouvat se budeme především po asfaltových a šotolinových cestách s vloženými krátkými úseky travních či pískových cest. Pojedou minimálně 2-3 vozidla. Každé vozidlo je plně vybaveno, tzn. speciální nástavba včetně kuchyně, vařiče, nádobí, mikrovlnky, sprchy a bezpečnostního prvku v podobě krátkovlnné vysílačky.

Každý účastník se stará o svoji stravu. Dostatečné zásoby pitné vody jsou v každém vozidle a posádka se stará pouze o kontrolu, aby jí byl stále dostatek. V parcích a rezervacích se nocuje na vyhrazených kempovacích místech. V ostatních případech si zastavíme tam, kde nám to bude vyhovovat.

O co se postaráme?

Celou oblast máme velmi dobře zmapovanou a víme, kam má smysl jet a kam ne. Byli jsme zde již s několika výpravami fotografů. Cestu zastřešuje naše partnerská CK Stella Travel Agency.

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa. 

Co to bude celé stát?

Nová cena cesty je 91 980,- Kč za osobu (díky speciální akci na tyto letenky je snížení ceny prodlouženo do 1. 12. 2017 o 8.000,- Kč)

Cena obsahuje: automobilovou dopravu Praha – Frankfurt a zpět, leteckou dopravu Frankfurt – Windhoek a zpět. Všechny taxy, poplatky, vstupné do národních parků, ubytování ve velkých tropických stanech s matracemi a povlečením nebo obytných terénních vozidlech, program dle rozpisu, 1–2 průvodce.

Cena neobsahuje cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka. Dále nejsou v ceně víza do Namibie. Cena víz je cca 2 500 Kč a po dohodě s účastníky přání je zajistí naše partnerská CK. Velikost zavazadel je omezena na menší kufr a batoh s fototechnikou.

Uvedená cena je platná pro osobu v jednom autě a závazné přihlášky podané nejpozději do čtyř měsíců před cestou. Po tomto termínu může být cena odlišná podle skutečné ceny letenky a případně navýšené ceny za automobil.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Jako rezervační zálohu je nutné po objednání uhradit částku 5 000 Kč. Podrobné info k úhradě najdete v potvrzené objednávce.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet cestovatelů omezen na 10 osob. Samozřejmě se mohou účastnit i nefotografové.

Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci

Bonusy aneb za co ušetříte

Pro účastníky jako bonus zdarma – kompletní využívání fotografické techniky CANON, kterou disponujeme a povezeme s sebou. Dále to bude využití výpočetní techniky, velkého HDD na ukládání snímků, odborné rady, konzultace a jedno malé překvapení pro každého účastníka expedice.

Proč s námi jet?

Lišíme se především tím, že nejezdíme jako běžný poznávací zájezd, ale jako spolek lidí, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstane vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat a ostatní na vás čekají. U nás je to přesně naopak! Počítáme s tím, že budeme na sebe navzájem čekat a zastavovat se na zajímavých místech. Právě proto jsme na takovéto cestě. Naším cílem je pořídit jedinečné snímky především z národních parků a místních vesnic. Tomu podřizujeme celý program, a proto jedeme s terénními obytnými vozy. Nikdo vás nebude omezovat, ba právě naopak. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho tam budeme s vámi a pro vás. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a často vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Den 1. (23. 1. 2018)

Odlet z Frankfurtu do Windhoeku. Po příletu nás čeká vyzvednutí vozidel a odpočinek u hotelového bazénu po dlouhé cestě.

Den 2.

Po vydatné snídani se zastavíme nakoupit potraviny a vodu. Poté hned vyrazíme směrem na jih do okolí města Keetmanshoop. Zastavíme se v tomto zajímavém městě a v podvečer se přesuneme k největšímu namibijskému lesu složeného ze stromů „Kokerboom“. Kromě něj nás čeká zajímavé setkání s gepardy a první noční fotografování.

Den 3.

Ráno se vydáme opět na jih, ale tentokrát po chvíli jízdy sjedeme z asfaltové silnice a dál budeme pokračovat již po prašných cestách. Naším dnešním cílem je Fish River Canyon National Park.

Den 4.

Hned po brzkém vstávání nás čeká několik úžasných výhledů do kaňonu a poté se budeme přesouvat do Richtersveld National Park. Ten projedeme a do večera se dostaneme do městečka Luderitz.

Den 5.

Celý den se budeme pohybovat v okolí Luderitzu. U města je několik salin a lagun, kde přebývají plameňáci. Zastavíme se také na nádherném starém majáku. Odpoledne si dáme chvíli volna u bazénu a v podvečer si projdeme městečko, které vypadá jako byste se ocitli právě v Bavorsku.

Den 6.

Po brzkém vstávání nás čeká jedna z neskutečných lokalit na focení typu urbex. Budete mít možnost fotit úplně sami v městě duchů Kolmanskop. V čase, kdy se sem dostanou normální návštěvníci, budeme již odjíždět za dalšími úlovky. Večer náš čeká focení prvních oranžových dun pouště Namib, která je zapsána na seznam UNESCO.

Den 7.

První zastávka dnešního dne bude na Duně 45. Kdo bude mít zájem, může si vyšlápnout na východ slunce nahoru. Po snídani se přesuneme k symbolu celé pouště Sossusvlei. Odpoledne strávíme ve stínu stromů a poté, co odjedou ostatní turisté, nás čeká focení na místě zvaném Deadvlei. Po západu slunce se vrátíme do kempu.

Den 8.

Po odpočinku znovu usedneme do aut a projedeme skrz Namib-Naukluft National Park na pobřeží a dnešní cíl je nedaleko. Utáboříme se v lokalitě známé jako Spitzkoppe. Tady nás opět čeká focení oranžových skal při západu slunce a kdo bude chtít, může fotit i v noci.

Den 9.

Ráno projedeme celou lokalitu a během dopoledne se přesuneme do Twyfelfontein. Zde jsou staré kresby na kamenech a o významu lokality svědčí, že je také zapsána na seznam UNESCO.

Den 10.

Cílem pro dnešní den je město Opuwo a focení Himbů. „Červené ženy“, jak se také Himbům přezdívá, jsou přátelské a velmi fotogenické. Budeme mít možnost nerušeně fotit v jejich vesnici bez omezení a také se dá očekávat, že nám himbské ženy nabídnou mnoho zajímavých věcí ke koupi.

Den 11.

Ráno se vydáme severní cestou do Etosha National Park. Tento park je zapsán na seznam UNESCO a považujeme ji za absolutní perlu toho, co nás na této cestě čeká. Odpoledne již budeme projíždět parkem a fotit plno zvěře. Večer spočineme v kempu Namutoni, kde bude o naše potřeby velmi dobře postaráno.

Den 12.

Po vydatném spánku absolvujeme přejezd parku do kempu Okaukuejo. Vzdálenost je krátká, ale času budeme potřebovat hodně. Užijete si ojedinělé fotografické nálože a dál rozhodně nepojedeme cestou, kterou jezdí autobusy a malá auta většiny návštěvníků. Naše cesta povede náročným terénem se spoustou zvěře. Večer nás čeká focení mnohočetných stád u výborného napajedla.

Den 13.

Ihned po východu slunce zamíříme znovu za obrovskými stády zvěře k napajedlu Okaukuejo. Po odjezdu prohlédneme zbytek parku a pak se již vydáme na jih do hlavního města Windhoek. Cestou, podle času, se zastavíme na místě, kde nám budou dělat společnost gepardi a levharti. Večer nás přivítá hotel a bazén v jeho zahradě.

Den 14-15.

Dopoledne máme ještě čas na odpočinek u hotelového bazénu. Odpoledne vrátíme auta a odjedeme na letiště. Pak už nás čeká jenom cesta domů. Do Prahy přiletíme 15. den odpoledne (6. 2. 2018). Tímto naše Namibijské putování skončí. Ale nezoufejte, chystáme další nové a jedinečné cesty!

Máte se opravdu na co těšit!!! Naším cílem není poznávací zájezd podle přesně stanoveného minutového harmonogramu, ale chceme s Vámi najít ta nejlepší místa a podmínky pro pořízení jedinečných fotografií. Jediné pevné termíny jsou dány letenkami. Veškerý program na místě jsme schopni variabilně upravit podle momentálních potřeb a možností.

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář - "Namibie – cestou i necestou 4×4"

Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše adresa

Vaše telefonní číslo

Poznámky