Velké putování za sopkami, vodopády, barevným podzimem a polární září

V září 2018 se opět vydáváme na jednu z našich velmi oblíbených fotografických expedic na Island. Jedeme na kulatou desátou 14-ti denní expedici na sever do míst s malým počtem obyvatel, sopkami, ledovci, nádhernou, drsnou a barevnou podzimní krajinou. Čeká nás bezpočet vodopádů, aktivní sopky, ovce, spousta koní a dech beroucí pohledy na podzimní krajinu plnou neskutečných barev.

Fotoexpedice_Iceland_lake_Langisjor_members

Island je naprosto nevyzpytatelný ostrov. Čeká nás pobyt v drsné přírodě a koupání v úžasných termálních pramenech. Cestovat budeme terénními vozidly cestou i necestou s překonáváním brodů mnoha řek. Navštívíme samozřejmě ta nejznámější místa jako jsou vodopády Gulfoss, Selfoss, Haifoss, Detifoss a další. Na cestě nás čeká například fotografování na aktivních sopkách Krafla a Hverfjall. Dále prozkoumáme rozsáhlá termální území Geysir, Mývatn a Kerlingarfjöll.

(Kdo by měl s námi jet?)

Každý, kdo chce mít na fotografické expedici velmi individuální přístup ze strany lektora a chce výtečné fotografie z míst jako je tato část naší přírody. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Každý z účastníků si bude moct vyzkoušet zajímavou techniku a pořídit snímky, které budou jedinečné. Maximální čas je věnován této činnosti.

Díky velmi omezenému počtu účastníků budete mít zajištěnu péči, která ve standardní „cestovkové“ skupině není možná. Přesto, že je celý kurz pojat jako expedice, nemusíte mít strach, že byste to fyzicky nezvládli. Máme zde pouze jednu polodenní tůru a kdo nebude na ni chtít s námi, může celý den strávit v termálním bazénu u chaty. Jinak vždy cestujeme velkými terénními vozidly až na místo fotografování.

Fotoexpedice_Iceland_Kerlingarfjoll_turists_pano

O co se postaráme?

Celou oblast, kam jedeme, máme velmi dobře zmapovanou a víme, kam má smysl jet a kam ne. Jedeme sem fotografovat po desáté a vždy jsme odtud přivezli mnoho zajímavých a jedinečných fotografií. Zajistíme ubytování v horských chatách a na turistických farmách. Postaráme se o všechna povolení, taxy a poplatky.

Můžete vyzkoušet naše polo a profesionální těla s celou škálou objektivů a další příslušenství, kterým disponujeme. Během expedice bude pro zájemce k dispozici výpočetní technika APPLE na třídění snímků a diskusi nad nimi.

O co se postaráme?

Celou oblast kam máme velmi dobře zmapovanou a víme, kam má smysl jet a kam ne. Byli jsme zde již s několika výpravami fotografů. Cestu zastřešuje naše partnerská CK Stella Travel Agency.

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa. 

Co to bude celé stát?

Cena cesty je 69.990,- Kč za osobu

Cena obsahuje – ubytování v horských chatách a na turistických farmách. Farmy i horské chaty mají vždy plně vybavené kuchyně, kde se dá velmi dobře a pohodlně vařit. Pokud máte představu, že nůž je v kuchyni k míchání nápoje, nebojte, o vaření bude postaráno :-). Dále jsou v ceně všechny taxy a poplatky včetně tůry, program dle rozpisu, průvodce a samozřejmě doprava.

Cena potravin na Islandu je proti ČR cca o 25-30 % vyšší. Dále není v ceně cestovní a zdravotní pojištění.

Cena je platná pro 1 osobu a závazné rezervaci do 3 měsíců před expedicí.

U pozdějších přihlášek mohou být zvýšeny náklady na letenku a ubytování podle tarifu letecké společnosti a místa ubytování.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Fotoexpedice_Iceland_land_church

Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci

Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 5.000,- Kč po objednání. Podrobné info sdělíme zájemcům.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům je počet účastníků omezen na 7 osob + průvodce.

Bonusy aneb za co ušetříte

Pro účastníky jako bonus zdarma – kompletní využívání fotografické a výpočetní techniky, odborné rady a konzultace a jedno malé překvapení pro každého.

Proč s námi jet?

Cesty se účastní spolek lidí, které spojuje stejná záliba. Jsme zde pro vás a proto, abychom vám poradili co fotografovat a jak! Proto jedeme do nádherné podzimní přírody Islandu. Všichni účastníci obdrží před cestou podrobný katalog a průvodce. Nikdo vás nebude omezovat v potřebném času na fotografování, ba právě naopak. Jedeme jako výprava fotografů a podle toho je cesta přizpůsobena. Na lokalitách budeme fotografovat v ideální době. Po většinu cesty se budeme pohybovat na místech kde nás nebudou tyto davy turistů omezovat.

Fotoexpedice_Iceland_Landmannaur_lake 

Den 1

Odlet z letiště Praha Ruzyně na Island. Po příletu nasedneme do našich speciálních terénních vozidel a přesuneme se do místa našeho prvního noclehu.

Den 2

Dnes nás čekají především vodopády Háifoss a Granni. Odpoledne pojedeme černou sopečnou pouští okolo sopky Hekla do Landmannalaugaru (Duhové hory).

Den 3

Ráno opět nasedneme do auta a přes nádherné brody a ještě úchvatnější krajinou pojedeme do oblasti Lakagigar. Odtud se kousek vrátíme a budeme odpoledne pokračovat na pobřeží k vodopádu Seljalandfoss

Den 4

Dnešní den navštívíme vodopád Skógafoss, mys Dyrhólaey s nádhernými útesy a skalní branou. Na útesu jsou velké kolonie papuchálků. Odpoledne se přesuneme k jezeru Jókulsárlón. Zde budeme večer fotografovat západ slunce nad mořem spolu s velkými ledovými krami na pobřeží moře. Předpokládáme, že focení se zde velmi protáhne.

Fotoexpedice_Iceland_Jokulsarlon_ice_beach_II 

Den 5

Cesta přes vysoké jihovýchodní útesy nás dovede na severní pobřeží do okolí města Fljótsdalshérad. Zde je několik velmi zajímavých lokalit s říčními kaňony a nádhernými scenériemi na fotografování.

Den 6

Brzy ráno vyrazíme na vodopády Detifoss a Selfoss. Až budeme dostatečně mokří od vodní tříště, budeme pokračovat k jezeru Mývatn na bahenní sopky Hverfjall. Večer nás čeká opět fotografovaní bahenních sopek při zapadajícím slunci a také fotografování kouřících sopouchů. Západem slunce však den nekončí…

Den 7

Dopoledne je možné fakultativně navštívit bazén s velmi podobnou vodou jako je v Modré Laguně. Rozdíl je především v ceně za návštěvu bazénu. Vstupné v bazénu u Mývatnu stojí jen asi třetinu než v Modré Laguně. S ostatními pojedeme na sopku Krafla a na geotermální pole nedaleko bahenní sopky Hverfjall.

Fotoexpedice_Iceland_Wild_arctic_fox 

Den 8

Dnes projedeme kus severního pobřeží ostrova s městem Húsavík. Zde nás čeká krásná místní architektura a přístav. Na večer dorazíme do centra zdejší oblasti města Akureyri. Zde budeme fotografovat pozdě večer město a architekturu při umělém osvětlení

Den 9

Dnešek ještě zůstáváme na severním pobřeží. Čeká nás cesta po severních fjordech po asfaltových i šotolinových cestách až do městečka Hrútey. Cestou budeme fotografovat severní útesy několika fjordů.

Den 10

Na dnešní den nás čeká kilometrově krátký úsek, ale o to více zajímavější. Pojedeme okolo několika jezer do nádherné termální oblasti Kerlingarfjoll. Jsou zde termální bazény a jezírka, kde je možné si odpočinout, ale také další skvělá místa k fotografování.

Den 11

Dnes nás čeká pomyslný zlatý hřeb v podobě Národního parku Thingvellir. Jedná se o místo, kde vznikl první parlament na světě a navíc je to místo, kde se střetává euroasijská a americká deska. Odpoledne přejedeme do oblasti Geysir. Zdejší geotermální oblast patří do Zlatého okruhu islandkých přírodních skvostů.

Den 12

Brzy ráno budeme ještě v lokalitě Geysir a tak zde budeme moct fotografovat ještě před příjezdem turistických autobusů. Nedaleko je ohromný vodopád Gulfoss. Zde se bude naše cesta Islandem chýlit ke konci. Navečer se přesuneme do Selfossu, kde bude ubytování.

Fotoexpedice_Iceland_lake_Langisjor

Den 13

Celodenní návštěva Reykjavíku. Zde bude mít každý dost času vyrazit za památkami města a přístavu. Můžeme se toulat ulicemi nebo navštívit dům, kde se střetl sovětský prezident Gorbačov se svým americkým protějškem Reaganem. Navečer se musíme přesunout k mezinárodnímu letišti Keflavík.

Den 14

V brzkých ranních hodinách odletíme zpět do Prahy kde přistaneme v odpoledních hodinách.

Berte, prosím, tento itinerář kurzu jako předpokládaný. Program kurzu může ovlivnit hlavně počasí. Máme připraveny i záložní alternativy, pokud bychom se z nějakých důvodů nedostali na dané místo. Naším cílem není „prolétnutí“ Islandu podle přesně stanoveného harmonogramu jako to dělají běžné CK, ale chceme s vámi nalézt nejzajímavější místa a podmínky pro pořízení nejlepších fotografií. Na tomto kurzu nejsou mimo termínů letů stanoveny žádné pevné termíny, vše jsme schopni variabilně upravit.

Bližší info: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář - "Island 4×4 - září 2018"

Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše adresa

Vaše telefonní číslo

Poznámky