Chile – cesta s několika NEJ!!!

Počet míst / přihlášených: 8 / 4

Na konci naší zimy v termínu 21. 3. – 4. 4. 2018 je nejlepší čas pro další cestu na jižní polokouli. Připravili jsme pro vás jednu z našich speciálních novinek! Nejen pro náruživé fotografy a cestovatele máme připravenu výjimečnou cestu do Chile s naprosto dokonalými fotografickými podmínkami.

Tato cesta není pouhý fotovýlet, ale opravdová fotografická výprava se vším všudy. V březnu se vydáváme na sever Chile do velmi zvláštní krajiny, která patří mezi nejsušší místa světa. Dále se budeme pohybovat na nejvyšších místech nad mořem kde jsme zatím byli, budeme v místech s nejčistší oblohou na světě a nakonec také na místech s nejslanější vodou na světě. Čekají nás fotografické žně plné přírodních krás, gejzírů, plameňáků a dalších zvířat.

Na nejlepší část pozdního chilského léta jsme pro vás vybrali ta nejlepší místa a scenérie, která nám může krajina severního Chile nabídnout. Trasa je navržena tak, aby byla zajímavá, exkluzivní a abychom vás provedli těmi nejhezčími místy pro pořízení vašich záběrů. Všechny plánované zastávky máme projeté a našli jsme tam největší pastvu pro vaše objektivy. Budete mít možnost fotografovat volně žijící plameňáky a lamy. Dále se podíváme na největší a nejvýše položené geotermální pole na světě El Tatio, Měsíční údolí, andské laguny a aktivní sopky. Zdejší krajina i zajímavá architektura měst a malých vesnic je jedinečná. Na několika místech bude možné fotografovat noční scenérie, které vypadají jako z jiné planety.

(Kdo by měl s námi jet?)

Každý, kdo má trochu dobrodružného ducha a chce získat zajímavé zážitky, které nezíská se zájezdem klasické CK. Dále získáte ojedinělé fotografie nádherných míst naší planety, zvířat a krajiny. Také není směrodatné, zda se fotografováním živíte nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde každý. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Každý z účastníků si bude moci vyzkoušet zajímavou techniku a pořídit snímky, které budou pro něj jedinečné. Jsme výprava fotografů. Maximální čas je tedy věnován této činnosti. Pomůžeme méně zkušeným a poradíme tak, aby jejich výsledky byly co nejlepší. Všichni jsme na stejné lodi a naši spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby toho druhého. I začátečníci rychle poznají, že ani s „kompaktem nejsou na druhé koleji“.

O co se postaráme?

Celou oblast kam jedeme máme velmi dobře zmapovanou a víme, kam má smysl jet a kde fotit. Byli jsme tady na mapovací cestě a prozkoumali jsme detailně všechna zajímavá místa. S naší partnerskou CK Stella Travel Agency zajistíme především náležité a kvalitní ubytování se snídaní v hotelích a pousadách. Dále leteckou dopravu, zapůjčení aut a starost o veškeré úhrady vstupů, povolení, tax a poplatků.

Dále vám poskytneme odborné rady na místě s technikou a fotografováním. Během expedice bude pro zájemce k dispozici výpočetní technika APPLE na třídění snímků a diskusi nad nimi.

Co to bude celé stát?

Nová cena cesty je 111 990,- Kč (díky speciální akci na tyto letenky je prodlouženo snížení ceny do 1. 12. 2017 o 6.000,- Kč)

Cena obsahuje – leteckou dopravu Praha – Santiago – Antofagasta – Praha. Všechny taxy, poplatky, vstupné do národních parků, ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelích a pousadách se snídaní, doprava v místě a program dle rozpisu, 1–2 průvodce.

V ceně není cestovní a zdravotní pojištění. Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Cena je platná pro 1 osobu a závazné rezervaci do čtyř měsíců před cestou. U pozdějších přihlášek mohou být zvýšeny náklady na letenku a ubytování podle tarifu letecké společnosti. Cestu zastřešuje naše partnerská CK Stella Travel Agency, která je pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci

Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 5 000,- Kč do 14-ti dnů po objednání.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet cestovatelů omezen na 10 osob. Samozřejmě se mohou účastnit i nefotografové.

Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci

Bonusy aneb za co ušetříte

Pro účastníky jako bonus zdarma – kompletní využívání fotografické techniky Canon, kterou disponujeme a povezeme s sebou. Dále to bude využití výpočetní techniky, velkého HDD na ukládání snímků, odborné rady, konzultace a jedno malé překvapení pro každého účastníka expedice.

Proč s námi jet?

Lišíme se především tím, že nejezdíme jako běžný poznávací zájezd CK, ale jako spolek lidí, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstane vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat a ostatní na vás čekají. U nás je to přesně naopak! Počítáme s tím, že budeme na sebe navzájem čekat a zastavovat se na zajímavých místech. Právě proto jsme na takovéto cestě. Naším cílem je pořídit jedinečné snímky především z národních parků a místních vesnic. Tomu podřizujeme celý program. Nikdo vás nebude omezovat, ba právě naopak. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho tam budeme s vámi a pro vás. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a často vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Den 1 (21. 3. 2018)

Odlet z Prahy do hlavního města Chile Santiaga. Po příletu vyzvedneme auta a čeká nás odpočinek u hotelového bazénu po dlouhé cestě.

Den 2

Po vydatné snídani vyrazíme kousek směrem na západ. Zastavíme v jednom malém městečku, kde se zpracovává hrnčířská hlína. Zdejší dílny produkují velmi hezké výrobky. Budeme fotit v několika dílnách místní dělníky při práci. Odpoledne se zastavíme v Talagante, kde sídlí velmi známé vinařství Viña Undurraga. Čeká nás velká exkurze vinařstvím a opět focení.

Den 3

Dnešní den nás čeká jedna z perel UNESCO na chilském pobřeží. Tou je starý pacifický přístav Valparaíso. Dopoledne strávíme na největším rybím tržišti Chile. Místní rybáři jsou bezprostřední a milí. Ve městě jsou starobylé lanovky jako výtahy, které budeme fotit odpoledne. Večer se přesuneme zpátky do Santiaga.

Den 4

Brzy ráno se vydáme do nedalekého městečka San José de Maipo uprostřed andských velikánů. Za městečkem nás čeká výjezd do Baňos Morales. Zdejší geotermální laguny jsou obklopeny barevnými štíty Andského pohoří. Cestou zpět do města se zastavíme v místní aréně, kde se jezdí rodeo.

Den 5

Po odpočinku si sbalíme naše zavazadla a letadlem se přesuneme na sever země do města Antofagasta. Vyzvedneme terénní auta a okolo největšího měděného dolu na světě se přesuneme do naší další základny v San Pedro de Atacama.

Den 6

Potřebujeme se trochu aklimatizovat, a tak zvolíme trochu odpočinkový den. Vydáme se do lagun Cejar a Chaxa na Altiplánu. Čeká nás focení plameňáků a koupání. A to ne jen tak ledajaké koupání. Voda ve zdejších lagunách je pouze o 15 % méně slaná, než je v Mrtvém moři. Vyzkoušíme jaké to je, ležet na vodě a číst si noviny. Pozdě odpoledne se vydáme do Valle de la Luna, kde budeme až do západu slunce. Zdejší údolí je natolik zvláštní, že se vám odsud nebude chtít!

Den 7

Ráno se vydáme nahoru mezi štíty And do Reserva Nacional Los Flamencos. Zde je několik lagun, kde přebývají plameňáci. Před výjezdem budeme mít nejčerstvější info, kde je máme hledat. Večer nás čeká focení přímo v San Pedru.

Den 8

Ještě za tmy se vydáme na dvouhodinovou cestu na nejvýše položené a největší geotermální pole na světě El Tatio ve výšce 4 200 metrů nad mořem. Tady budeme fotit stříkající gejzíry při východu slunce. Po snídani na místě se pořádně vykoupeme v bazénu. Cestou zpátky do San Pedra se zastavíme na několika zajímavých lokalitách s plameňáky a lamami.

Den 9

Dopoledne budeme fotit ve dvou andských vesnicích. Odpoledne se vydáme na lagunu Miscanti mezi dvěma sopečnými štíty. Čeká nás přejezd sedla ve výšce 4 900 metrů nad mořem. Štíty okolo laguny budou již zasypány sněhem a kontrast sněhu, modré vody a žluté trávy je neskutečný.

Den 10

Během dopoledne se vydáme zpět k pobřeží Tichého oceánu. Naším cílem je městečko Tocopila. Okolo městečka je mnoho štol pro těžbu měděné rudy. Podíváme se do některé z nich.

Den 11

Během dne nás čeká přejezd zpět do Antofagasty. Cestou se zastavíme na dvou zajímavých místech, aby naše putování nebylo nudné. První zastávkou bude Cerro Paranal. Přímo na vrcholu vulkánu je observatoř Evropské vesmírné agentury. Druhá zastávka nám nabídne velký skalní oblouk o který se tříští vlny Pacifiku.

Den 12

Celý den se budeme pohybovat ve městě Antofagasta. Čeká nás staré centrum města s katedrálou, krásným náměstí a stadionem pro rodeo. Kdo bude chtít, může strávit den na pláži u oceánu. Večer nás čeká opět focení v ulicích starého města.

Den 13

Po vydatném spánku vrátíme terénní auta na letišti a vydáme se letadlem zpět do Santiaga. Odpoledne se v hlavním městě Santiagu vydáme do městské tržnice. Prodat a koupit se tady dá cokoliv. A kdo chce fotit lidi, je na tom nejlepším místě, kde může být. Poté nasedneme do autobusu, který nás proveze městem. Podíváme se do nové finanční části města a projížďku městem ukončíme na hlavním náměstí před katedrálou.

Den 14

Dopoledne si ještě odpočineme u hotelového bazénu a pak se přesuneme na letiště kde na nás bude čekat letadlo do Evropy.

Den 15 (4. 4. 2018)

Během dne se vrátíme na letiště Ruzyně. Zde naše putování končí.

Máte se opravdu na co těšit!!! Naším cílem není poznávací zájezd podle přesně stanoveného minutového harmonogramu, ale chceme s vámi najít ta nejlepší místa a podmínky pro pořízení jedinečných fotografií. Jediné pevné termíny jsou dány letenkami. Veškerý program na místě jsme schopni variabilně upravit podle momentálních potřeb a možností.

Bližší info: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář - "Chile 2018 – cesta s několika NEJ!!!"

Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše adresa

Vaše telefonní číslo

Poznámky