Perly Karibiku – cesta po ostrovech Guadeloupe, Dominica, St. Lucia a Martinique

Počet míst / přihlášených: 7 / 0

Během našeho podzimu, s vidinou plískanic, sychravého počasí a všude zalézající zimy, se vydáváme v termínu 20. 10.-5. 11. 2020 na další 17denní speciální fotografickou cestu. Neváhejte! Tato cesta není pouhý fotovýlet, ale opravdová fotografická expedice se vším všudy. V říjnu roku 2020 se vydáme na karibské ostrovy Guadeloupe, Dominica, St. Lucia a Martinique. Čekají nás fotografické žně plné přírodních krás tropického světa. Jedeme navštívit a fotografovat ta nejlepší místa, které nám jednotlivé ostrovy nabízí. Pojeďte s námi!

Na nejlepší část karibského léta máme pro vás připraveny velmi zajímavá místa a scenérie. Trasu jsme navrhli tak, aby byla zajímavá, exkluzivní a abychom vás provedli těmi nejhezčími místy pro pořízení vašich záběrů. Budete mít možnost fotografovat zvířata ve volné přírodě, dech beroucí tropickou krajinu se zátokami Karibského moře, sopky, vodopády a zajímavou architekturu měst a malých vesnic.

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo má trochu dobrodružného ducha a chce získat zajímavé zážitky a ojedinělé fotografie nádherných míst naší planety, zvířat a krajiny. Také není směrodatné, zda se fotografováním živíte nebo zda máte fotografování jen jako koníčka. Na své si přijde každý. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Každý z účastníků si bude moci vyzkoušet zajímavou techniku a pořídit snímky, které budou pro něj jedinečné. Nejsme klasický zájezd, ale výprava fotografů. Maximální čas je tedy věnován této činnosti. Pomůžeme méně zkušeným a poradíme tak, aby jejich výsledky byly co nejlepší. Všichni jsme na stejné lodi a naši spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby toho druhého. I začátečníci rychle poznají, že ani s „kompaktem nejsou na druhé koleji“.

Zvládnu to? Jaké nároky budou na mě kladeny?

Tato fotografická cesta je trochu dobrodružnější než naše ostatní výpravy, které jezdíme po světě, ale není se čeho obávat. Po jednotlivých ostrovech se budeme přesunovat především po asfaltových silnicích. V autě budeme mít vždy dostatečné zásoby pitné vody. Na cestě mezi ostrovy budeme mít k dispozici kvalitní a rychlé trajekty.

O co se postaráme?

Celou oblast, kam jedeme, máme velmi dobře zmapovanou a nafocenou. Z poslední cesty jsme přivezli mnoho zajímavých a jedinečných fotografií. Zajistíme ubytování v kvalitních apartmánech a domech s veškerým možným komfortem včetně bazénů. Postaráme se o všechna povolení, taxy a poplatky. Dále Vám poskytneme odborné rady na místě s technikou a fotografováním. Během expedice bude pro zájemce k dispozici výpočetní technika APPLE na třídění snímků a diskuzi nad nimi. Cestu zastřešuje naše partnerská CK Stella Travel Agency.

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Co to bude celé stát?

Cena cesty je 94 950 Kč

Cena obsahuje – leteckou dopravu Praha – Pointe-a-Pitre, Fort-de-France – Praha. Dále rychlý osobní trajekt z ostrova Guadeloupe na Dominicu, St. Luciu a Martinique. Všechny taxy, poplatky, vstupné do národních parků, ubytování ve dvoulůžkových pokojích v apartmánech a ostrovních vilách, místní dopravu autem, program dle rozpisu, 1 průvodce.

Cena neobsahuje – stravu, cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka. Stravu budeme řešit individuálně podle volného času a místa, kde budeme. V místě ubytování se o vaše chuťové buňky postará náš průvodce, který je také velmi dobrým kuchařem.

Uvedená cena je platná pro 1 osobu a závazné přihlášky podané nejpozději do čtyř měsíců před cestou. Po tomto termínu může být cena odlišná podle skutečné ceny letenky a navýšené ceny trajektových lístků.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Jako rezervační zálohu je nutné po objednání uhradit částku 5 000 Kč. Zájemcům zároveň sdělíme podrobnější informace. Podrobné info k úhradě najdete v potvrzené objednávce.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet cestovatelů omezen na 7 osob + průvodce. Samozřejmě se mohou účastnit i nefotografové.

Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci

Bonusy aneb za co ušetříte

Každý účastník může využívat bez omezení kompletní fotografickou techniku Canon, kterou disponujeme, a kterou povezeme s sebou. Dále můžete využívat výpočetní techniku Apple, velký HDD na ukládání snímků, odborné rady a konzultace.

Proč s námi jet?

Lišíme se především tím, že nejezdíme jako běžný poznávací zájezd, ale jako spolek lidí, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstane vždy, když se chcete na klasickém zájezdu zastavit, fotografovat a ostatní na vás čekají. U nás je to přesně naopak! Počítáme s tím, že budeme na sebe navzájem čekat a zastavovat se na zajímavých místech. Právě proto jsme na takovéto cestě. Naším cílem je pořídit jedinečné snímky, a proto jedeme do nádherné přírody Karibských ostrovů. Nikdo vás nebude omezovat, ba právě naopak. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho tam budeme s vámi a pro vás. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a často vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Den 1. (20. 10. 2020)

Brzy ráno odletíme z Prahy přes Paříž do Pointe-a-Pitre na ostrově Guadeloupe. Po absorbování teplotního šoku vyzvedneme auto a přesuneme se do místa ubytování. V podvečer nás čeká již první focení na jihozápadním pobřeží ostrova Guadeloupe.

Ostrov Guadeloupe

Je nejzápadnějším územím Evropské unie a zároveň departmentem Francie, kde se platí Eurem. Ostrov je součástí Závětrných ostrovů Malých Antil. Guadeloupe tvoří vlastně dva ostrovy spojené úzkou šíjí Basse-Terre (848 km²) a Grande-Terre (588 km²). Procestujeme oba ostrovy včetně sopky Soufrière (1467 m n. m.). Navštívíme také národní park Forêt départementalo-domaniale s několika řekami a vodopády. Z dalších perel nás čekají útesy Pointe de la Grande Vigie.

Ostrov Dominica

Po prozkoumání Guadeloupe se přesuneme trajektem na sousední ostrov Dominica. Ten patří rovněž do souostroví Malých Antil. Ostrov byl v roce 2017 velmi poškozen hurikánem Maria. Místní obyvatelé nelenili a téměř celý ostrov již dali do pořádku. Povrch ostrova je velmi hornatý, což souvisí se sopečným původem. Nejvyšším vrcholem je Morne Diablotins (1447 m n. m.), kam máme v plánu se podívat. Na ostrově se vyskytují četné projevy postvulkanické činnosti – termální prameny, jezero sopečného původu Boiling Lake. Členité vnitrozemí je převážně pokryto tropickým deštným lesem. Na jihu ostrova se rozkládá národní park Morne Trois Pitons zapsaný do seznamu Světového dědictví UNESCO. Toto a ještě jiná místa nás tady čekají.

Ostrov St. Lucia

Další naší zastávkou na této cestě bude ostrov St. Lucia. Na ostrově je několik sopek, jako jsou Mount Gimie či Qualibou (950 m n. m.). Ta vybuchla naposledy v roce 1766. Celý ostrov je pokrytý úrodnou sopečnou půdou. Původní deštný prales byl na ostrově z části vymýcen. Přesto je téměř celý ostrov schovaný pod zeleným příkrovem deštných lesů. Nejpůsobivější jsou pak staré sopečné kužely Gros Piton a Petit Piton, jejichž vrcholy jsou zalesněné. Oba vrcholy se nacházejí na západním pobřeží ostrova a naprosto nejlepší výhled na ně je z terasy restaurace, kde se určitě zastavíme na oběd. Oblast vrcholků Pitons byla v roce 2004 zapsaná do seznamu světového dědictví UNESCO. Hory protíná několik krátkých řek s vodopády. Ostrov má nádherné pláže a je obklopen průzračným a teplým mořem.

Ostrov Martinique

Poslední naší zastávkou bude Martinique. Jde o další zámořský department Francie v Karibském moři. Nachází se mezi ostrovy Dominica a St. Lucia. Hlavním městem ostrova je Fort-de-France. Ostrov má rozlohu 1128 km² a zásadně jej ovlivnila přírodní katastrofa z roku 1902. Dne 8. května zničil výbuch sopky Mont Pelée celé hlavní město Saint Pierre. Katastrofa si vyžádala téměř 30 000 životů. Krátce na to byl hlavním městem uznán přístav Fort-de-France. Úředním jazykem je francouzština, používají se zde však i antilská kreolština a angličtina. Čeká nás Street focení na tržišti v hlavním městě, několik útesů a pláží, sopka, místní vyhlášená palírna skvělého rumu a další perly karibské oblasti.

Den 16.-17. (5. 11. 2020)

Během dne budeme mít ještě čas na odpočinek u našeho bazénu nebo na některé pláži ostrova Martinique. Odpoledne vrátíme auto a odjedeme na letiště. Večer nás bohužel čeká jen let domů. Do Prahy přiletíme 17. den odpoledne. Tímto naše putování po čtyřech karibských ostrovech končí. Ale nezoufejte, chystáme další nové a jedinečné cesty!

Máte se opravdu na co těšit!!! Naším cílem není poznávací zájezd podle přesně stanoveného minutového harmonogramu, ale chceme s vámi najít ta nejlepší místa a podmínky pro pořízení jedinečných fotografií. Jediné pevné termíny jsou dány letenkami a trajektovými lístky. Veškerý program na místě jsme schopni variabilně upravit podle momentálních potřeb a možností.

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.czObjednací formulář - "Perly karibiku"

Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše adresa

Vaše telefonní číslo

Poznámky