Za krásami Levandule a Provence 2019

Počet míst / přihlášených: OBSAZENO

Na začátku července 2019 se vracíme na další zajímavou a jedinečnou fotografickou expedici. Protentokrát však zůstáváme na evropském kontinentu. Naším cílem je jihofrancouzská oblast Provence se svými typickými městečky a hlavně s lány Levandule pravé. V termínu 4.-11. 7. 2019 projedeme nejzajímavější části venkova v Provence, největší evropský kaňon – Grand Canyon du Verdon. Cestou nás také čeká koupání na pobřeží Středozemního moře. Prožijeme fotografické žně plné přírodních krás s vůní levandule, lidí, architektury a dalších krás.

Oblast Provence je naprosto jedinečná a v mnohém neskutečná. Čeká nás pobyt v letní přírodě s rozkvetlými poli nejen levandule a návštěva typických městeček s jejich tržišti plnými všelijakých dobrot. Navštívíme samozřejmě ta nejznámější místa, jako jsou pole v okolí měst Manosque, Riez, Roussilion a Gordez. Dále prozkoumáme významná centra měst Avignon a Arles, která jsou zapsána na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Čeká nás také několik večerních focení. Z těch nejzajímavějších to budou Gardský most a západ slunce nad opevněným městem Gordes.

Kdo by měl s námi jet?

Každý, kdo chce výtečné fotografie z míst, jako je tato část naší přírody. Není podstatné, zda fotografujete kompaktem nebo zrcadlovkou s několika objektivy. Každý z účastníků si bude moci pořídit snímky, které budou jedinečné. Maximální čas je věnován této činnosti.

Díky velmi omezenému počtu účastníků budete mít zajištěnu péči, která ve standardní „cestovkové“ skupině není možná. Nemusíte mít strach, že byste to fyzicky nezvládli. Kdo si bude chtít odpočinout, může klidně celý den strávit v hotelovém bazénu. Vždy cestujeme velkými vozidly až na místo fotografování.

O co se postaráme?

Celou oblast, kam jedeme, máme velmi dobře zmapovanou a nafocenou. Jedeme sem fotografovat počtvrté a z každé cesty přivážíme mnoho zajímavých a jedinečných fotografií. Zajistíme ubytování v dobrých hotelích s veškerým možným komfortem. Postaráme se o všechna povolení, taxy a poplatky.

Dále Vám poskytneme odborné rady na místě s technikou a fotografováním. Během expedice bude pro zájemce k dispozici výpočetní technika APPLE na třídění snímků a diskuzi nad nimi.

Co to bude celé stát?

Cena cesty LAST MINUTE je 44 991 Kč za osobu

Cena obsahuje – leteckou a automobilovou dopravu Praha – Marseille a zpět, ubytování v dvoulůžkových pokojích v kvalitních hotelích se snídaní. Dále jsou v ceně všechny taxy a poplatky, program dle rozpisu a průvodce.

Pokud by se Vám hodilo jiné odletové a příletové letiště než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Upravíme Vám cestu abyste mohli letět z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště např. (BRQ, OSR, BTS, VIE, MUC, FRA, KTW, a další).

Cena neobsahuje – cestovní a zdravotní pojištění. Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi Vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Cena je platná pro 1 osobu při závazné rezervaci do konce ledna 2019. U pozdějších přihlášek mohou být zvýšeny náklady na ubytování podle místa ubytování. Cestu zastřešuje naše partnerská CK Stella Travel Agency, která je pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci

Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 5 000 Kč do 14 dnů po objednání.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet účastníků omezen na 8 osob + průvodce.

Proč s námi jet?

Cesty se účastní spolek lidí, které spojuje stejná záliba. Jsme zde pro Vás a proto, abychom Vám poradili, co fotografovat a jak! Proto jedeme do nádherné letní přírody Provence. Všichni účastníci obdrží před cestou podrobný katalog plný map a podrobného itineráře. Nikdo Vás nebude omezovat v potřebném času na fotografování, ba právě naopak. Jedeme jako výprava fotografů a podle toho je cesta přizpůsobena. Po většinu cesty se budeme pohybovat na místech, kde nás nebudou ostatní turisté omezovat.

Den 1. (4. 7. 2019)

Odlet z Prahy v brzkých ranních hodinách do Marseille a přejezd do Les Salles-sur-Verdon.

Den 2.

Po vydatné snídani vyrazíme do největšího evropského kaňonu Grand Canyonu du Verdon. Budeme zastavovat a fotografovat na všech zajímavých místech, která nás čekají. Je zde několik zajímavých mostů, nádherná krajina okolo řeky. Odpoledne si užijeme koupání v jezeře Lac de Sainte-Croix. Večer nás čeká architektura a život ve městě Riez.

Den 3.

Od brzkého rána nás čeká vůně levandule, která nás bude provázet po celý dnešní den. Čeká nás několik polí s úžasným pozadím v podobě malebných městeček Riez a Valensole. Vzdušnou čarou se posuneme pouze o pár kilometrů, ale věřte nám, že to zabere celý den.

Den 4.

Dnešní den bude opět věnován levanduli, architektuře v městečkách a místní krajině v okolí Manosque, Saint-Michel-l’ObservatoireSault. Opět nebudeme mít dlouhé přejezdy, ale budeme hledat ta nejlepší místa na fotografování. Nenecháme rovněž zahálet naše chuťové buňky a ochutnáme několik zdejších specialit. Z dalších zdejších zajímavostí nás čeká Parc Naturel régional du Luberon. Jeho oranžové skály za to opravdu stojí.

Den 5.

Pro dnešek si dáme trochu architektury. Čekají nás opevněné město Gordes, klášter Sénanque a Avignon. Jeho historické centrum je zapsáno na seznam chráněných kulturních památek UNESCO. Jedná se o  starobylé bývalé sídlo papežů, než bylo přestěhováno do Vatikánu. Strávíme zde večer včetně pozdního fotografování papežského mostu a centra města.

Den 6.

Dnes nás čekají další památky ze seznamu UNESCO. První zastávkou bude fotografování u Pont du Gard při východu slunce. Nebudou zde další návštěvníci a tak budeme mít dostatek klidu. Po pozdní snídani se přesuneme na jih do další perly této oblasti. Město Arles je rovněž zapsáno na tomto úžasném seznamu památek. Zdejší aréna a uličky města jsou skvostné a téměř na každém kroku nás bude doprovázet duch a díla malíře Vincenta van Gogha. Den zakončíme v městečku Salon de Provence.

Den 7.

Dopoledne nás čeká Parc Naturel régional des Alpilles s velkou zříceninou hradu, skalní branou, rozsáhlými vinicemi, slunečnicovými poli a opět levandulí. Odpoledne se budeme přesunovat směrem na jihozápad, abychom se dostali co nejblíže k městu Marseille.

Den 8. (11. 7. 2019)

Dopoledne si uděláme procházku po přístavní metropoli Marseille. Odpoledne odletíme přes Paříž zpět do Prahy.

Máte se opravdu na co těšit!!! Berte, prosím, tento itinerář kurzu jako předpokládaný. Program cesty může ovlivnit hlavně počasí. Máme připraveno několik záložních alternativ, pokud bychom se z nějakých důvodů nedostali na dané místo. Naším cílem není „prolétnutí“ Provence podle minutového harmonogramu, jako to dělají běžné CK, ale chceme s Vámi nalézt nejzajímavější místa a podmínky pro pořízení nejlepších fotografií.

Bližší info a objednávky: expedice@krasysveta.czObjednací formulář - "Levandule a Provence 2019"

Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše adresa

Vaše telefonní číslo

Poznámky