Esence Vietnamu – mapovací cesta

Počet míst / přihlášených: 8 / 2

Každý rok se snažíme rozšířit naši nabídku našich fotografických výprav po světě o nějakou zajímavou zemi. Tentokrát padá naše volba na jihoasijskou perlu v podobě Vietnamu. Ten je velmi přátelský a voňavý. Čeká nás velmi zajímavá 15denní cesta po dvou zcela odlišných částech země v termínu 25. 3.–8. 4. 2020. Prozkoumáme nejzajímavější části severního a jižního Vietnamu. Podíváme se samozřejmě také na terasovitá políčka, do místních vesnic a samozřejmě do delty řeky Mekong.

Na brzkou část našeho jara jsme pro Vás vybrali ve spolupráci s místním znalcem ta nejlepší místa a scenérie. Tuto výpravu jsme připravili tak, aby byla výjimečná, exkluzivní a abychom Vás provedli těmi nejhezčími místy pro pořízení Vašich záběrů. Díky mapovací cestě budeme hledat a navštěvovat místa, která zůstanou pravděpodobně pro standardní cesty skryta jako záložní alternativy.

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo rád fotí a cestuje. Budete po celou dobu v pohodové partě fotografů, která Vás může leccos naučit. Chybět nesmí každý, kdo chce získat zajímavé zážitky a fotografie z nádherných koutů naší planety, zvířat a krajiny. Není směrodatné, zda máte fotografování jen jako koníčka nebo zda se jím živíte. Na své si tady přijde každý. Nejezdíme jako klasický poznávací zájezd od standardní CK, ale jsme výprava fotografů. Na této cestě se věnuje maximální čas focení a zase focení při ideálním světle. Pomůžeme všem méně zkušeným a poradíme Vám, aby Vaše výsledky byly co nejlepší. Naši klienti a spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby toho druhého fotografa. I začátečníci rychle poznají, že s „kompaktem nejsou na druhé koleji“. Běžně s námi jezdí i lidé, co fotí celou cestu na mobil a užívají si volnosti a pohody, kterou jim nabízíme.

O co se postaráme?

Celou trasu máme velmi dobře připravenou a víme, kam má smysl jet a kde fotit. Chceme s Vámi nalézt ta nejlepší místa pro Vaše jedinečné snímky. Ve spolupráci s naší partnerskou CK Stella Travel Agency zajistíme především náležité a kvalitní ubytování se snídaní v hotelových řetězcích, leteckou dopravu, místní dopravu s místními profesionálními řidiči, starost o veškeré platby vstupů, potřebných povolení, tax a poplatků.

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Co to bude celé stát?

Cena cesty je 88 880 Kč za osobu

Cena obsahuje: leteckou dopravu Praha – Hanoj, Saigon – Praha v třídě Economy. Přeletová letenka Hanoj – Saigon. V ceně jsou zahrnuty všechny taxy, poplatky, doprava v místě, vstupné do národních parků, ubytování v hotelích se snídaní, program dle rozpisu, 1–2 průvodce.

Pokud by se Vám hodilo jiné odletové a příletové letiště, než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Upravíme Vám cestu, abyste mohli letět z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště, např. VIE, MUC, FRA, KTW, a další.

Cena neobsahuje: vyřízení víza, účastníkům cesty pomůžeme vízum zařídit. Dále cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka. Pokud budete mít zájem o leteckou třídu Business nebo jednolůžkový pokoj a pod., neváhejte se na nás s vaším dotazem obrátit.

Uvedená cena je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji a závazné přihlášky podané do čtyř měsíců před cestou. Po tomto termínu může být cena odlišná podle skutečné ceny letenky a ubytování.

Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 5 000 Kč po objednání a podpisu cestovní smlouvy.

Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi Vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Abychom zachovali osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům, je počet fotografů omezen na 8 osob. Samozřejmě se mohou účastnit i nefotografové.

Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci

Proč s námi jet?

Lišíme se především tím, že nejezdíme jako běžný poznávací zájezd CK, které prezentují své nabídky jako „cesta s fotografem“, ale jako parta lidí, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstane vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat a ostatní na Vás mají čekat. U nás je to přesně naopak! Počítáme s tím, že budeme na sebe navzájem čekat a zastavovat se na zajímavých místech. Právě proto jsme na takovéto cestě. Naším cílem je pořídit jedinečné snímky neskutečné vietnamské krajiny, volně žijící zvěře a přírodních krás. Tomu podřizujeme celý program. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho jsme tu s Vámi a pro Vás. Náš průvodce je profesionální fotograf a lektor, který Vám pomůže a poradí s nastavením fotoaparátu, kompozicí a vším, co souvisí s dobrou fotkou. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Den 1.-2. (25.-26. 3. 2020)

Okolo poledne sraz na letišti Praha-Ruzyně a po odbavení odlet přes holandský Amsterdam do Hanoje. Po příletu do hlavního města Vietnamu ulovíme pozdě odpoledne a večer první fotky u jezera Hoàn Kiếm. Na zdejší ostrov s malou svatyní vede hezky osvětlená lávka.

Den 3.

Celý den se budeme toulat starým městem ve spleti jeho rušných uliček s tržišti, restauracemi a obchůdky. Začneme u jezera Hồ Tây u Trấn Quốc Pagoda a postupně projdeme kolem bizarního Ho Či Minova mauzolea postaveného podle moskevského vzoru k tzv. Hỏa Lò Prison. Fotografickým vrcholem celého dne bude návštěva uzounké uličky s restauracemi a obchůdky, jejímž středem vede stále hojně využívaná železnice.

Den 4.

Brzy ráno se vydáme s naším řidičem na přejezd do městečka Sa Pa v severním Vietnamu. Ve zdejším hotelu se ubytujeme na dvě noci. Odpoledne nás čeká středně náročný pěší výlet s výhledy na údolí Muong Hoa s nádhernými terasovitými rýžovými políčky a osadami Tan Van a Lao Chai s tradičním životem etnické menšiny Hmongů.

Den 5.

Ráno nás řidič odveze ke krasové jeskyni Ta Phin Cave. Kromě prohlídky a focení jeskyně nás čeká další procházka mezi rýžovými políčky nad vesnicí Ta Phin, kde žijí lidé etnika Hmongů a Dzao. Pokusíme se navštívit některé domácnosti ve vesnici a fotit zdejší každodenní život.

Den 6.

Po vydatné snídani nás čeká celodenní přejezd s focením vietnamského venkova. Naším cílem bude ostrov Cat Ba se stejnojmenným městem. Zde opět strávíme dvě noci.

Den 7.

V Cat Ba nás čeká pravé nefalšované vietnamské tržiště a focení života místních rybářů. Kdo bude mít pocit, že je unaven a bude chtít mít volno, může zařadit do dnešního dne koupání a odpočinek na některé z mnoha pěkných mořských pláží.

Den 8.

Dnes nás čeká celodenní plavba uhrančivou krajinou vápencových skal s plovoucími vesničkami do zátoky tisíce ostrovů Lan Ha Bay. Cestou nás čekají výhledy do světoznámé zátoky Ha Long Bay, která je zapsána na seznamu UNESCO. Dnešní oběd si užijeme na naší lodi. Odpoledne se zastavíme cestou zpět na Monkey Island a budeme pozorovat všudypřítomné a všetečné opice.

Den 9.

Dopoledne nás čeká přesun zpět do hlavního města Hanoje. Odpoledne usedneme do letadla a místní linkou se přesuneme na jih země do Saigonu, kde nás bude čekat další část našeho putování.

Den 10.

Brzy ráno si dopřejeme pořádnou snídani a vyrazíme do Can Tho. Cestou nás čekají další fotografické žně v podobě dokumentování místního života v deltě Mekongu. Navštívíme plovoucí trhy a továrnu na výrobu nudlí. Pozdě odpoledne dorazíme do Soc Trang.

Den 11.

Hned ráno nás čeká návštěva Kaloního kláštera a kláštera Bửu Sơn Tự, v němž je téměř každý předmět uvnitř vyrobený z jílu. Ve městě Soc Trang je řada dalších zajímavých buddhistických chrámů a tržišť. Během odpoledne přejedeme do NP Cat Tien. Ubytujeme se v hotelu na samé hranici národního parku na dvě noci a ještě večer zkusíme fotit západ slunce.

Den 12.

Na dnešní den máme naplánován pouze NP Cat Tien. Budeme mít místního průvodce s terénním autem, který nás vezme do nížinného tropického lesa. Tady budeme fotit zdejší unikátní faunu a flóru. Měli bychom se dostat až do nitra pralesa. Když nám zbude odpoledne čas, poplujeme lodí po řece Dong Nai.

Den 13.

I když se nám nebude z deštného lesa chtít pryč, bohužel musíme. Vrátíme se do Saigonu a zajdeme si na prohlídku Pagody Nefritového císaře zahalené do dýmu vonných tyčinek. Dále máme v plánu navštívit Muzeum následků války a katedrálu Notre Dame.

Den 14.-15. (7.-8. 4. 2020)

Ráno si zajedeme na návštěvu tržnice Ben Thank, kde můžete udělat poslední nákupy suvenýrů a rozloučit se s Vietnamem. Pozdě odpoledne se přesuneme na letiště a odletíme do Evropy. Přílet do Prahy proběhne 15. den podle letového řádu.

Máte se opravdu na co těšit!!! Berte, prosím, tento itinerář mapovací fotografické cesty jako předpokládaný. Program cesty bude ovlivňovat hlavně počasí. Máme pro Vás připraveno několik záložních alternativ, pokud bychom se z nějakých důvodů nedostali na plánované místo. Naším cílem není „prolétnutí“ Vietnamu podle minutového harmonogramu, jako to dělají běžné CK, ale chceme s Vámi nalézt nejzajímavější místa a podmínky pro pořízení nejlepších fotografií z této úžasné asijské země. 

Další info pro zájemce na adrese: expedice@krasysveta.cz


Objednací formulář - "Esence Vietnamu"

Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše adresa

Vaše telefonní číslo

Poznámky