Barevný západ Kanady 2019

Počet míst / přihlášených: 8 / 2

Naše fotografické výpravy na severní část amerického kontinentu se již staly dlouhodobým pojmem. Jako každý rok, tak i letos se snažíme nalézt nové trasy a pastvu pro Vaše fotoaparáty. Na přelomu září a října (19. 9. – 3. 10. 2019) jedeme do nádherné přírody států Alberta a Britská Kolumbie na novou mapovací fotografickou cestu. Prozkoumáme nejzajímavější národní parky západu Kanady, jako jsou Pacific Rim a NP Jasper v době, kdy je v nich nejzajímavější barevný podzim. Podíváme se samozřejmě také k Tichému oceánu, který omývá pobřeží ostrova Vancouver.

K nim přidáme několik dalších perel v podobě národních parků Banff, Yoho a Glacier of Canada. Čekají Vás fotografické žně plné podzimních barev, mnoho zvěře ve volné přírodě, oceán, zajímavé přírodní skvosty a mnoho dalšího. Jako bonus se dá očekávat, že bychom mohli vidět polární záři (Aurora Borealis). To je zážitek, který je jedinečný sám o sobě!

Na nejlepší část barevného podzimu jsme pro Vás vybrali ta nejlepší místa a scenérie. Tuto výpravu jsme připravili tak, aby byla výjimečná, exkluzivní a abychom Vás provedli těmi nejhezčími místy pro pořízení Vašich záběrů. Díky mapovací cestě budeme hledat a navštěvovat místa, která zůstanou pravděpodobně pro standardní cesty skryta jako záložní alternativy.

Kdo by neměl na takovéto výpravě chybět?

Každý, kdo rád fotí a cestuje. Budete po celou dobu v pohodové partě fotografů, která Vás může leccos naučit. Chybět nesmí každý, kdo chce získat zajímavé zážitky a fotografie z nádherných koutů naší planety, zvířat a krajiny. Není směrodatné, zda máte fotografování jen jako koníčka nebo zda se jím živíte. Na své si tady přijde každý. Nejezdíme jako klasický poznávací zájezd od standardní CK, ale jsme výprava fotografů. Na této cestě se věnuje maximální čas focení a zase focení při ideálním světle. Pomůžeme všem méně zkušeným a poradíme Vám, aby Vaše výsledky byly co nejlepší. Naši klienti a spolucestovatelé mají pochopení pro potřeby toho druhého fotografa. I začátečníci rychle poznají, že s „kompaktem nejsou na druhé koleji“. Běžně s námi jezdí i lidé, co fotí celou cestu na mobil a užívají si volnosti a pohody, kterou jim nabízíme.

O co se postaráme?

Celou trasu máme velmi dobře zmapovanou a víme, kam má smysl jet a kde fotit. Chceme s Vámi nalézt ta nejlepší místa pro Vaše jedinečné snímky. Ve spolupráci s naší partnerskou CK Stella Travel Agency zajistíme především náležité a kvalitní ubytování se snídaní v hotelových a motelových řetězcích, leteckou dopravu, zapůjčení aut, starost o veškeré platby vstupů, potřebných povolení, tax a poplatků.

Cestovní smlouva pro účastníky bude vystavena od CK Stella Travel Agency, která je samozřejmě pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa.

Co to bude celé stát?

Cena cesty je 94 990,- Kč za osobu

Cena obsahuje: leteckou dopravu Praha – Vancouver – Calgary – Praha. V ceně jsou zahrnuty všechny taxy, poplatky, doprava v místě, vstupné do národních parků, ubytování v hotelích a motelích se snídaní, program dle rozpisu, 1–2 průvodce.

Pokud by se Vám hodilo jiné odletové a příletové letiště než je Praha (PRG), neváhejte a zeptejte se. Upravíme Vám cestu abyste mohli letět z jakéhokoliv jiného preferovaného letiště např. (BRQ, OSR, BTS, VIE, MUC, FRA, KTW, a další).

Cena neobsahuje: vyřízení elektronického víza do Kanady v rámci systému eTA. Účastníkům pomůžeme vízum zařídit. Cestovní pojištění účastníků a pojištění storna ze strany účastníka.

Uvedená cena je platná pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji a závazné přihlášky podané do čtyř měsíců před cestou. Po tomto termínu může být cena odlišná podle skutečné ceny letenky. Jako rezervační zálohu je nutné uhradit částku 5 000 Kč po objednání a podpisu cestovní smlouvy. Všem účastníkům doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Rádi Vám zprostředkujeme vyzkoušené produkty Evropské pojišťovny ERV.

Kolik fotografů se bude účastnit?

Vždy se snažíme zachovat osobní a profesionální přístup ke všem účastníkům a ani na této cestě to nebude jinak. Počet účastníků je omezen na 8 osob. Této cesty se mohou účastnit i nefotografové.

Podmínka realizace cesty – minimálně 3 účastníci.

Proč s námi jet?

Nejezdíme jako klasický poznávací zájezd CK, které se prezentují jako „cesta s fotografem“, ale jedeme jako parta lidí, které spojuje stejná záliba a stejný „problém“. Ten vyvstává vždy, když se chcete na klasickém zájezdě zastavit, fotografovat nebo kochat se a ostatní na Vás mají čekat. Program cesty máme přizpůsobený tak, že budeme na sebe navzájem čekat a zastavovat se na zajímavých místech. Proto jsme na fotografické cestě. Naším cílem je pořídit s Vámi naprosto jedinečné snímky krajiny. Žije zde mnoho divoké zvěře a na každém kilometru na nás budou čekat zajímavé přírodní krásy. Pokud budete potřebovat poradit a pomoci, od toho jsme tu s Vámi a pro Vás. Lidé s tímto koníčkem mají pochopení pro ostatní fotografy a vznikají zajímavá přátelství se společným zájmem.

Den 1. (19. 9. 2019)

Brzy ráno odletíme z Prahy na západní pobřeží Kanady do Vancouveru. Po příletu nás čeká vyzvednutí vozidel, ubytování a odpočinek.

Den 2-3.

Přejedeme trajektem na ostrov Vancouver. Čeká nás průzkum deštného pralesa v okolí Lake Cowichan. Dále nás čeká focení jedinečných pláží v Pacific Rim National Park Reserve s naplaveným dřevem a focení několika starobylých majáků. Cestu ostrovem zakončíme ve starobylém městě Victoria s nádhernou architekturou.

Den 4.

Ráno nás čeká poslední procházka Victorií a po ní se přesuneme zpět do Vancouveru. Zdejší přístav s hydroplány a panoramatem města vytváří jedinečné snímky. Do večera nás ještě čeká Stanley Park a Lions Gate Bridge. U něj zůstaneme až do večera. Temně modrá obloha s osvětlením města vytváří na snímcích s mostem neskutečné panoráma.

Den 5.

Na dnešek máme naplánován asi 4hodinový přejezd, který nám reálně zabere celý den. Hned po ránu nás čeká Golden Ears Provincial Park a Stave Lake se spoustou ptáků a další divoké zvěře. Z velké zvěře je zde mnoho medvědů a losů, které se pokusíme také fotit. Cílem je vinařské městečko Kelowna na břehu Okanagan Lake s velmi hezkým mostem.

Den 6.

Pro první dnešní snímky při východu slunce si vybereme některou z vinic nad jezerem. Po pozdní snídani nás čeká pomalý přejezd po velmi malebné silnici do Red Pass Junction na západní straně Jasper National Park of Canada. Cestou se budeme zastavovat na několika místech, především podél divoké North Thompson River a v Blue River Black Spruce Provincial Park. Všude okolo nás budou hýřit barvy podzimu a věříme, že se nám podaří zahlédnout medvědy, pro které je tato oblast rájem.

Den 7-9.

Tyto dny nebudeme přejíždět velké vzdálenosti. Budeme se pohybovat pouze po Jasper National Park of Canada. Budeme sledovat dvě hlavní silnice Yellowhead a Icefields Pkwy. Čekají nás 3 dny neskutečných fotojatek. Skalní štíty, jezera, vodopády, ledovce, barevné podzimní lesy a divoká zvěř je jen chabý výčet neskutečnosti, která se tady návštěvníkům nabízí. Běžně se nám bude stávat, že po dlouhém focení nasedneme do aut, abychom za další zatáčkou opět zastavili, vystoupili a zase fotili a fotili. Jasper je asi nejhezčí park, kterým budeme na této cestě projíždět.

Den 10-13.

A protože je naše cesta o focení přírody a divokého života, nebude to po tyto dny jinak. Přesuneme se jen kousek na jih, kde nás čekají další 4 skvosty kanadských národních parků. Jsou jimi Yoho National Park, Banff National Park, Glacier National Park of Canada a Kootenay National Park. Není možné se tady dopodrobna rozepsat, jaké fotografické orgie nás čekají. Každý kilometr našeho putování by si zasloužil samostatný popis. Účastníci cesty obdrží velmi podrobný katalog s detailním popisem cesty a zajímavými místy na focení. Pro ostatní uvádíme pouze, že byste udělali WOOOW!!!

Den 14.

Naše putování podzimní krajinou kanadských skvostů se nezadržitelně blíží k závěru. Po snídani se přesuneme do nedalekého Calgary. Cestou se zastavíme ve velkém outletu a odpoledne dorazíme na mezinárodní letiště v Calgary. Vrátíme naše vozidla a odletíme zpět do Evropy.

Den 15. (3. 10. 2019)

Díky posunu času doletíme zpět do ČR v průběhu posledního dne naší fotografické výpravy.

Máte se opravdu na co těšit!!! Berte, prosím, tento itinerář mapovací fotografické cesty jako předpokládaný. Program cesty může ovlivnit hlavně počasí. Máme pro Vás připraveno několik záložních alternativ, pokud bychom se z nějakých důvodů nedostali na plánované místo. Naším cílem není „prolétnutí“ západní Kanady podle minutového harmonogramu, jako to dělají běžné CK, ale chceme s Vámi nalézt nejzajímavější místa a podmínky pro pořízení nejlepších fotografií.

Bližší info a objednávky: expedice@krasysveta.czObjednací formulář - "Barevný západ Kanady 2019"

Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše adresa

Vaše telefonní číslo

Poznámky